?>
ZAREGISTRUJ SA!

login:
heslo:
vyberte si:

fóra [pravidlá]

zaujímavé odkazy

publikovať článok

vyhľadávanie na stránkePutnici.sk na FACEBOOKu


Zázračná moc kameňov ? Vyskúšajte podľa farieb
@ liečenie -> kamene a ich pôsobenie     9.1. 03, 03:06
Často sa stretávam s otázkou prečo by sme mali nosiť ušľachtilé kamienky. Ich znalec J.P. Kreperát uvádza, že kamienky majú na nás v zásade trojaký vplyv. Oslabujú nadbytočné, posilňujú oslabené a odstraňujú blokády, ktoré bránia prietoku životodarnej energie. Prispievajú tak k harmonickej súhre všetkých procesov v tele. Kamienky nás učia rovnováhe, nabádajú nás vyvarovať sa akýmkoľvek extrémom. Majú vplyv na náš pocitový život. Vedú nás k trpezlivosti, ku koncentrácii, vedomej pozornosti, pokore a láske ku prírode. Učíme sa s nimi žiť prirodzene, v jednoduchosti a čistote či už sa to týka nášho cítenia, myslenia alebo jednania.

Skúste podľa farby

Tým, čo názvy kamienkov veľa nehovoria, môžu sa čiastočne zorientovať podľa ich farieb. Azda treba vedieť, že každá farba má podľa starých náuk sedem základných aspektov. Oživuje, povzbudzuje, lieči, objasňuje, informuje, inšpiruje a napĺňa. Sedem farebných lúčov má bezprostredný súvis k siedmim energetickým centrám nášho tela - k čakrám. Podľa farby kamienka si teda jednotlivé centrá môžeme blahodárne ovplyvniť.

Červená farba sa viaže k základnej čakre. Zodpovedá živlu zeme.( Tu má sídlo aj hadia sila.) Prináležia jej kamienky červených a zemitých farieb ako rubín, jaspis, alebo hematit. Siahneme po nich ak zistíme, že nám chýba reálny pohlad na svet ale aj v opačnom prípade ak sa nás zmocňuje prílišný materializmus.

Oranžová zosobňuje život a patrí k sakrálnej čakre v okolí podbrušia. K tomuto centrum vitality sa priraďuje vodný živel. Ovplyvňuje sexuálnu energiu, kreativitu, vitalitu a vytrvalosť. Z kamienkov možno spomenúť karneol, ohnivý opál a hyacint.

Žltá farba je farbou energie a súvisí s pupočnou čakrou - solar plexus. Sprostredkováva duševné vlastnosti a vládu nad nimi. Jej živlom je oheň. Ak ju potrebujeme posilniť, či naopak stlmiť zahladíme sa na žlté kamienky ako citrín, jantár, zlatý topás.

Intelekt predstavuje zelená farba a má súvis s čakrou srdca. Anáhata je sídlom nielen ovládania mysle, ale predovšetkým citov a lásky, preto k nej priraďujeme aj ružovú farbu. Zo živlov ju ovláda vzduch. Je zodpovedná i za našu celkovú harmóniu. Zo zelených kamienkov si môžeme obstarať olivín či jadeit a z ružových ružením alebo kunzit.

Modrá súvisí s inšpiráciou a má vplyv na čakru hrdla nachádzajúcej sa v krčnej jamke. Zo živlov k nej staroveký mystici priradili éter a akášu (akúsi kroniku všetkého života). Čakra súvisí s umeleckým nadaním a artikuláciou. Z kamienkov možno doporučiť modrý fluorit alebo modrý lazurit.

Indigová a tmavomodrá farba má vplyv na intuíciu a súvisí s "tretím" okom múdrosti, alebo tiež s čakrou čela. Je umiestnená nad koreňom nosa, medzi obočím. Spája sa s večnou prírodou. Táto čakra je zodpovedná za ovládanie mysle, výšku poznania, ovplyvňuje centrálny nervový systém. Z kamienkov jej rozvoju pomáhajú sodalit, azurit a sokolie oko.

Napokon je to fialová farba a čakra temena, známa tiež ako korunná, ktorá je zodpovedná za náš duchovný rast. Mystici ako živel k nej patriaci uvádzajú Najvyššie vedomie. Má vplyv ma koncentráciu, schopnosť prijímať kozmické vedomie. Ovplyvňuje veľký mozog. Z kamienkov jej patrí ametyst, čaroit, priezračný kryštál a diamant.

Verte im

Pri nosení a liečení ušľachtilými kameňmi si musíme uvedomiť, že nám pomáha v nich uložená a vyžarujúca Božia sila, alebo univerzum. Amulety, či talizmany z kamienkov majú ochrannú funkciu, napríklad pred čiernou mágiou, alebo urieknutím. Pravda, kamienkom treba veriť. Nosíme ich ako prívesky alebo tzv. osobné kamene. Tie máme vždy pri sebe a v prípade potreby ich uchopíme do dlane. Obdaria nás jemnou vibráciou a dodajú silu.

Odborníci lytoterapeuti vedia príslušnými kameňmi aj liečiť. Či už tak, že ich kladú na problematické miesta alebo na príslušné čakry. Niekedy pomôže i masáž aury. Pri závislostiach napríklad na tabak, alebo alkohol, drogy či medikamenty sa kameň vkladá pod jazyk. Pripravujú sa ja vodné elixíry a to tak, že vhodný kameň dáme na noc do pramenitej, alebo minerálnej vody a ráno ju vypijeme. Kamienky sú účinné aj pri rôznych meditáciách.

Harmóniu, ktorá nám v súčasnosti tak veľmi chýba môžeme dosiahnuť pomocou onyxu (pomáha proti smútku), jaspis (proti engramom narodenia), citrínu (očistí brušný trakt od jedu) a kryštálom (chrániacim obal bioplazmy.) Ónyx si dáme na čelo, jaspis na srdce a citrín na pupok. Dva kryštále položíme k pätám.

Jestvuje aj cvičenie, ktoré odstráni zaťažujúcu energiu, upokojí a uvoľní. Ruky skrížime nad hrudníkom, ukazováčky napneme, palce máme voľne priložené. Úzke strany dlaní smerujú k hrudníku a do každej ruky si dáme ruženín.

Pravidelná očista

Medzi ľuďmi je rozšírené, že kamienky stačí namočiť najlepšie do roztoku vody s morskou soľou a potom ich nechať dobiť slnečným svetlom. Niektoré z nich by však mali byť vystavené kozmickej energii v noci. Spomeňme z nich ametyst, brazílsky kryštál, granát, chyropras, heliotrop, jaspis, kunzit, malachit, mesačný kameň, nefrit, obsidián, ružením, rubín, smaragd, sodalit a topaz.

Iné kamienky možno výborne aktivizovať homeopatikami. Asi päť kvapiek necháme pôsobiť 30 minút. Ametyst aktivizuje ferrum D6, kryštál natrium sulfusicum D5, akvamarín phosphorus D5, ruženín tak isto phosphorus ale D4 a achát phosphorus D7. Diamant si očistíme ak použijeme calcium fluoratum D7.

Ak sa o kamienok dobre staráte, môže vás veľmi dlho sprevádzať životnou púťou. Pomôže vám nájsť samých seba. Stane sa vašim ochrancom, liečiteľom i priateľom. Ak sa vám ale stratí, nehľadajte ho, asi ste si vybrali zle, alebo vám nepatril. Možno prinesie šťastie niekomu inému.

Katarína Bednářová 21.05.2002

pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

čítaj poznámky (2) / napíš poznámku

aktuálne diskusie:
Odštiepeniechimaela24.Dec:16:51

čitateľov: 9671   verzia pre tlačiareň

fotogaléria
Mar 31, 2019

zilina 32.jpg / ilustračné

klikni na obrázok pre zväčšenie a popis

čítaj poznámky (427)
napíš poznámku

prezri si archív(612) :

general(140) / ilustračné(153) / zvláštne lokality(214) / fotky užívateľov(105)

vložiť obrázok do galérie

stručné sms správy