?>
ZAREGISTRUJ SA!

login:
heslo:
vyberte si:

fóra [pravidlá]

zaujímavé odkazy

publikovať článok

vyhľadávanie na stránkePutnici.sk na FACEBOOKu


Ethno rytmo v Dobrej čajovni
@ čo by ste nemali prehliadnuť     27.5. 10, 03:47

Dostali sme pozvanie od Rada Zelenáka na koncert do Dobrej čajovne na Mäsiarskej ulici. Konal sa v utorok. Komorný plagátik na vchodových dverách hovoril o šamanskej a liečivej hudbe.

Problémom na vnímanie tohto druhu hudby boli pre mňa určite mini priestory. Možno v lete bude šťastným riešením záhradka čajovne alebo priestory na poschodí.

Chlapci boli ste dobrí, ale ustrážte si prosím koncepciu programu, alebo inak. Ak chcete do sveta, popracujte na dramaturgii, keď ethno, tak ethno. I ja mám napríklad rada Miška Dočolomanského, ale nie v tejto kombinácii. Sú to maličkosti, ktoré ponúkam na zváženie. Držím palce a ďakujem Danielovi Dojčakovi z Dobrej čajovne za fotografie.

Katka


O kapele

Kapelka Ethno rytmo fungovala niekoľko rokov ako občasný bubenícky projekt košického hudobníka Radoslava Zelenáka (The clear, Zvončeky), zo zameraním na ethno – bubnové vystúpenia, avšak bez stabilnej zostavy. Dá sa povedať, že niekoľko rokov sa vyvíjajúci projekt sa stal kapelou v pravom zmysle slova až na jeseň roku 2009, kedy sa po mnohých spoločných stretnutiach, bubnovačkách a odohraných klubových akciách ustálila zostava na perkusionistickom triu Radoslav Zelenák, Róbert Egreši (Ke Percussions, Čumulungma) a Róbert Leskoviansky (ex – Divozel, Čumulungma), dopĺňanom o vokály a rôznorodé etnické nástroje a na niektorých vystúpeniach aj trúbku a didgeridoo Valéra Juščáka. Jadro kapely je teda bubenícke a silne ovplyvnené rytmickou hudbou a melodikou Afriky, amerických indiánov a arabského sveta. Tieto vplyvy sa však miesia s domácimi koreňmi a hudobnú produkciu dopĺňajú slovenské pastierske píšťaly, či drumbľa.

„Šamansko – mystická hudba ťažiaca z okultného dedičstva, rôznych etník a kmeňov. Táto hudba nadväzuje na mystickú tradíciu. Autenticky vyplýva z dotyku so svetom ZA. Svetlo ohňa, sladkosť vánku, hlas kopca, vôňa hmly a pokoj stromu – to je ETHNO RYTMO.“

El Radoslav

“Hudba od srdca, nesúca v sebe čosi z pôvodného rituálu, z čias, keď sa ľudia stretávali spolu pri ohni, aby si uctili prírodu, život, zem hudbou. Znovuobjavujeme čaro zvuku etno nástrojov a čaro hudby plynúcej na vlnách rytmu.”

Roberto


Aktuálna zostava:

Radoslav Zelenák /El Radoslav/ – Djembe, Vokály, Pastierska píšťala, Kláves

Róbert Egreši /Roberto/ – Perkusie, Píšťalky, Didgeridoo, Vokály

Róbert Leskoviansky /Robin – Liesko/ - Perkusie, Drums, Vokály


Zdroj O kapele: z http://www.ahojkosice.sk/ajova-amana.html


Kapela na YouTube
http://www.youtube.com/watch?v=NV9D8EUp1Ek

pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

čítaj poznámky (0) / napíš poznámku
čitateľov: 27688   verzia pre tlačiareň

fotogaléria
Mar 31, 2019

zilina 32.jpg / ilustračné

klikni na obrázok pre zväčšenie a popis

čítaj poznámky (3791)
napíš poznámku

prezri si archív(612) :

general(140) / ilustračné(153) / zvláštne lokality(214) / fotky užívateľov(105)

vložiť obrázok do galérie

stručné sms správy