?>
ZAREGISTRUJ SA!

login:
heslo:
vyberte si:

fóra [pravidlá]

zaujímavé odkazy

publikovať článok

vyhľadávanie na stránkePutnici.sk na FACEBOOKu


O zónach nielen na Hlavnej ulici
@ alternatívne vedy     13.9. 09, 14:33

Nick ada11 sa pýtala : zaujímal by ma názor odborníkov na geopatogenne zóny. Našla som v archíve starší článok.

Na našu nervozitu, choroby, či iné osobné problémy sa podľa psychotronikov podpisujú aj zóny svojim vyžarovaním. Teda v prípade, že sú negatívne. Tie so znamienkom plus nás naopak môžu zregenerovať a povzbudiť. Je to klam, alebo rukolapná skutočnosť? I tejto problematike sa venuje Peter Mišík.

Keď sme sa s Petrom vybrali po oddychových miestach v okolí Košíc, museli sme so súhlasným pohybom virgule v jeho rukách "pritakať" všetkým Košičanom, ktorí si za cieľ svojej relaxácie vyberajú Aničku, Alpinku alebo Bankov. Všade tam virguľa ukázala mimoriadne mohutné kladné zóny priam stvorené na načerpanie síl.

V ľudovej slovesnosti sa traduje, že pes vyhľadáva kladnú, mačka zápornú zónu. Preto, keď voľakedy na dedine postavili dom, vpustili najprv dnu psa. Tam, kde si ľahol, umiestnili posteľ. Azda nie je bez zaujímavosti, že napríklad na Aničke bolo aj cvičisko psov. Asi sú v kladnej zóne lepšie naladení a teda aj náchylní počúvať príkazy. Tak ako má biela svoj protipól v čiernej, tak aj kladná zóna má svoju zápornú sestru. Pravda, geoanomálne zóny so znamienkom mínus sú však za určitých podmienok pre nás plusové.

Ako je to možné? To záleží, čo vlastne od života očakávame. Ak sme preduchovnení a v podstate svetské záležitosti by sme radi umlčať, potom je pre nás prínosom záporná zóna. Ale musíme rátať trebárs tým, že s naším zdravíčkom asi všetko v poriadku nebude.

Skôr, než sme sa pohli slnkom zaliatym ránom od múzea na Námestí maratónca mieru smerom na Hlavnú, opýtali sme sa Petra Mišíka, ako sa dostal k "prútkareniu." Astrologické vedomosti nadobudol v Indii a kde dostal základy telestézie?

"Dostal som sa k tomu za hádam trocha zvláštnych okolností. V osemdesiatom treťom uverejnil denník Mladá fronta inzerát, že Zväz mládeže organizuje kurz telestézie /prútkarenia/. Prihlásil som sa a v Mariánskych lázňach, kde sa uskutočnil, som sa dozvedel, že garantom podujatia je psychoenergetické laboratórium pôsobiace pri Ministerstve vnútra a jeho vedúcim bol profesor Kahuda, v tom čase minister školstva," dozvedeli sme sa o jednej z kurióznych ciest psychotroniky za socializmu.

Virguľa nás hneď začala pohybmi informovať, aká je z hľadiska zón klíma na Hlavnej. Napríklad pri "Veveričke" sa tiahla pozitívna zóna, ale hneď vedľa negatívna. Dve mohutné negatívne zóny pretínali priestor pri imakuláte. "Nápadne široká smeruje k Ústavnému súdu," odkladajúc na chvíľu virguľu Peter vysvetlil: "Na Hlavnej ulici sa robí meranie veľmi ťažko, podstatne ťažšie ako v prírode. Musím eliminovať všetky vplyvy potrubí, elektrických vedení, teda technických prvkov uložených v zemi." Už pri prvých krokoch do parčíka sa začal usmievať. Tu totiž boli dve veľmi široké kolmé kladné zóny. Negatívna park doslova obtekala. Pri Miklušovej väznici sme namerali pri vchode do budovy úzku pozitívnu a po oboch stranách negatívnu zónu, negatívna zóna sa tiahla aj od tamojšieho kostola.

Zaujímavý bol parčík s fontánou. Tu vytvárali zóny mriežku s pozitívnymi i negatívnymi zónami. Peter podotkol, že ľudia, ktorí si sem prídu odpočinúť, dlho neobsedia napriek prekrásnej fontáne. Podľa neho je to ale v poriadku, prostredie ich jedno prinúti ísť zasa riešiť svoje veci a lavička sa ujde aj ostatným, ktorí sa chcú peknou Hlavnou pokochať.

Pod Michalskou kaplnkou sa rozprestierala mohutná negatívna zóna. Zrejme sa tu v minulosti odohrali výrazné duchovné aktivity. Za kaplnkou sa tak rýchlo striedali kladné a záporné zóny, ako trebárs keď sme ich merali na cintoríne Rozália. Lavičky v tomto parčíku boli prázdne. Peter Mišík komentuje:

"Toto prostredie môže vyvolávať citovú labilitu, zmenu nálady. Poskytuje najmenej upokojenia, azda preto je tu tak málo ľudí."

Ako si vysvetľuje tunajšie rýchle striedanie zón?

"Zóna, to je druh aury, či už geologického alebo psychického pôvodu. V oriente poznali najmenej šesť aurí-kóši. Iba jedna sa transformuje, ostatné ostávajú s telom. Možno je to ich vplyv."

Záporné zóny sme namerali napríklad pri biskupskom úrade, kde sa naozaj neoddávajú svetským radovánkam. Priľahlá banka, napriek tomu, že je bližšie k dómu, už hlásila iné, životu bližšie štruktúry myslenia. Negatívne zóny sa tiahli aj vo Vitézovom dvore. Veľmi negatívne zóny sme namerali na Vrátnej ulici, v dome, kde sa za vojny odohrávala obrovská tragédia. Výnimočne nevyznel pľac pred Štátnou vedeckou knižnicou, kde sa konávali mítingy. Naproti tomu krásne pozitívne zóny sa tiahli tržnicou, takže by sme sem mali naozaj radi chodiť nakupovať a predavači by k nám mali byť vo väčšine prípadov veľmi poctiví za predpokladu, že náhodou nestoja na tej zriedkavej negatívnej zóne. Rizikom negatívnych zón totiž je, že "slabšie" povahy môže nabádať k nepoctivému rozhodnutiu sa.

Premerali sme aj slávnu uličku lásky - Varsanskú. Výsledok? Virguľa sa na začiatku ulice pohybovala tak ako na cintoríne Rozália, či pri Michalskej kaplnke. S úsmevom sme si povedali, že posteľ bude z psychotronického hľadiska iba jedna. Posmrtná, alebo lásky. A možno miesta veľkej rozkoše alebo žiaľu, či inej abnormálnej citovej výchylky kódujú v časopriestore stopu, ktorú citlivý psychotronik nutne musí zachytiť.

Peter Mišík zhrnul: "Išli sme Hlavnou ulicou zo severu od Tesca na juh. Podľa nameraného by sme mohli usúdiť, že v časti od obchodného domu asi až po katedrálu, sa ľuďom viac darí v cieľavedomosti, systematičnosti a ich správanie sa zóny ovplyvňujú smerom k efektívnosti. Neuvažujeme pritom, či sa ich podnikanie viaže na kladné alebo záporné obchodovanie z pohľadu morálky. Tí, čo obývajú alebo podnikajú v druhej časti mesta, sa asi orientujú na krátkodobejšie aktivity a potrebujú vydať väčšie množstvo energie na uskutočnenie svojich zámerov. Severná časť sa ľuďom javí aj ako bezpečnejšia."

kb

pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

čítaj poznámky (0) / napíš poznámku
čitateľov: 26213   verzia pre tlačiareň

fotogaléria
Mar 31, 2019

zilina 32.jpg / ilustračné

klikni na obrázok pre zväčšenie a popis

čítaj poznámky (1114)
napíš poznámku

prezri si archív(612) :

general(140) / ilustračné(153) / zvláštne lokality(214) / fotky užívateľov(105)

vložiť obrázok do galérie

stručné sms správy