?>
ZAREGISTRUJ SA!

login:
heslo:
vyberte si:

fóra [pravidlá]

zaujímavé odkazy

publikovať článok

vyhľadávanie na stránkePutnici.sk na FACEBOOKu


Na návšteve v pracovni pani Zity
@ mágia a okultizmus     20.10. 08, 00:57

Kto z nás by nechcel byť uchránený pred zlom, či nepohodou. Podľa pani Zity jestvujú mnohé predmety, ktoré nám môžu v rôznych situáciách pomôcť. V starej magickej praxi niekedy išlo naozaj o veľmi kuriózne priam bizarné veci ,a tak sme boli zvedaví, o ktorých nám pani Zita rozpovie.

- Mágia skutočne pracuje s mnohými osvedčenými predmetmi, a ja spomeniem len niektoré. Napríklad spínací špendlík, sviečku použitú pri svadobnom obrade, sušenú vŕbu z Kvetnej nedele, zajačiu labku, nové ihly, kamene zo žalúdka sliepky, červenú novú látku, kadidlo, kriedu, muchu, ktorá zaspala v jeseni na oke, plienku, v ktorej krstili dieťatko, mydlo ktorým umývali mŕtveho, škrupinu z vajíčka z Veľkej noci, sušenú penu z mlieka, uhlíky, chlieb z karu.

Pri niektorých mi vyskočili až zimomriavky, ale sme vo svete mágie, tak poďme „čarovať“.

- Spínacie špendlíky vám pomôžu, ak trebárs strácate pamäť, niekedy pri epilepsiách. Stačí si ich pripnúť na odev. Dajú sa tiež využiť pred únavným kolegom. Keď si ju pripínate treba hovoriť: - Nes svoju silu so sebou.

Zajačia labka sa používa ak je muž záletník. Položí sa pod matrac muža a hovorí sa -Zajac odbehol a ty zostávaš vo svojej rodine.

Nové ihly sú pomocníkom pri liečení chorôb. Vyberú sa všetky zo škatule a napodobňujeme nimi pohyby akoby sme zošívali šaty chorému a hovoríme pri tom: - Ja zašívam tvoju chorobu.

Kamene zo žalúdka sliepky sú osožné ľuďom po porážke. Chorý nech ide súbežne so stenou a drží sa jej. Pomáhajúca osoba kráča za ním, spomínané kamene hádže a hovorí - -Kameňmi sa mlelo jedlo a ja tvoju chorobu z teba zomeliem.

Muchu, ktorá zaspala v čase jesene na okne odložíme a dáme ju na okno tam, kde sú v rodine veľké hádky a rôzne škandály. Na okno ju dávame so slovami: - Mucha zaspala nehučí i v tom dome nikto nehučí.

Chlieb, ktorý bol medzi jedlami na kare vysušíte a odložíte. Používa sa pri psychických chorobách Položíme kúsok z tohto chleba do jedla chorého a hovoríme:- Koho sme teraz spomenuli, už tu nie je a ty si tu, zabudni na svoju chorobu Amen.

Mydlo, ktorým umyli mŕtveho sa používa na liečenie rakoviny. Plienka v ktorej krstili dieťatko dobre poslúži proti porobeniu a aj pri epilepsii. Podobne sa používajú aj škrupiny z vajíčok. Penu z mlieka zbierame len pri veľkých cirkevných sviatkoch a dávame ju umierajúcemu, ktorý ťažko zomiera. Uľaví sa mu. Červená látka sa používa na množstvo vecí, okrem iného aj na liečenie detskej epilepsie a choroby, ktorá sa vola ruža. Kadidlo je dobré kúpiť v predajni, kde sa predávajú cirkevné predmety. Kadidlom sa vyháňajú nečisté energie, ale aj neprajní duchovia, pomoco neho sa ničia zlé sily, Kadidlo vždy doma opatrujeme a zaobchádzame s ním s úctou. Krieda má tiež množstvo využití, môžeme ňou napríklad nakresliť kruh okolo chorého v čase liečenia aby bolo úspešné. S uhlíkmi sa napríklad liečia oči. Sviečka, ktorú použili pri sobášnom akte lieči veľmi veľa chorôb, preto ju netreba vyhodiť. Sušená vŕba z Kvetnej nedele lieči neduhy pohlavných orgánov.Všade počujeme o kríze, mohli by ste poradiť ako peniaze nestratiť, alebo ich získať?

- Napríklad keď idete po ceste a vypadne vám minca, v žiadnom prípade ju nedvíhajte, lebo príde na vás chudoba a vyskytnú sa nezhody v rodine. Keď chcete mať peniaze, kúpte si z keramiky žabu, do ktorej budete hádzať peniaze. Každý deň pokým je narastajúci Mesiac, keď začne ubúdať rozdajte mince bezdomovcom. Keď znova bude Mesiac rásť, hádžte ich do žaby až do splnu. Z týchto peňazí si kúpte niečo pre radosť, nezabúdajte že peniaze by mali obiehať.„Nikdy nepožičiavajte peniaze večer. Zariaďte si všetko tak, aby ste v utorok nenakupovali a ani peniaze nevydávali z rúk, tieto aktivity presuňte na nasledujúci deň. Ale ak aj v iné dni vyberáte peniaze z peňaženky, v duchu si povedzte, tak ako ich vydávam, tak ich aj budem dostávať. Peniaze majte v peňaženke dobre odložené, vždy s tvárou dopredu. Na stole večer nenechávajte soľ, prázdne fľaše a ženy dávajte si pozor ako odložíte metlu. Dajte ju vždy smerom dohora, vtedy pôjdu peniaze do domu.“


Než sme sa s pani Zitou rozlúčili, pridala zopár denných veštieb.

- Ráno keď vstanete a zle si zapnete gombíky znamená to, že sa Vám bude dariť. Keď sa vám rozviaže šnúrka na ľavej topánke, niekto vás ohovára, keď na pravej, hovoria o vás príjemné veci.

Keď vám spadne kameň do topánky, tak do 48 hodín dostanete nečakané peniaze Keď sa odlepuje podpätok na pravej topánke, stretnete známeho ak na ľavej, niekto známy vám zomrie. Keď sa odlepuje podrážka na pravej nohe, niekto sa veľmi hnevá a praje vám zle, ak na ľavej, do 48 dozviete sa niečo pozitívne od neznámeho človeka.

Keď je diera na pravej ponožke, na palci - dávajte si pozor, bude vás bolieť hlava, keď na ľavej máte chorobu, o ktorej neviete. Ak sa vytvorí diera na na päte pravej nohy do 24 hod sa stratí všetko zlé ak na ľavej dozviete sa od známeho veľké tajomstvo.

Keď sa oblejete odev niečím na vrchnej časti tela, tak sa vám splní niečo, čo ste dávno chceli. Ak si oblejete koleno, stane sa niečo zlé. Keď si roztrhnete oblečenie, prihodí sa niečo vám zlé, okradnú vás, stratíte niečo vzácne.

Ak máte problémy so zapnutím si opaska, alebo pracky na topánke v láske sa vám splní všetko.


kb

Kontakt: 0905 193339

pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

čítaj poznámky (7) / napíš poznámku

aktuálne diskusie:
Kontaktavalon25.Oct:16:39
predmetyiva20.Oct:05:48

čitateľov: 31011   verzia pre tlačiareň

fotogaléria
Mar 31, 2019

zilina 32.jpg / ilustračné

klikni na obrázok pre zväčšenie a popis

čítaj poznámky (3321)
napíš poznámku

prezri si archív(612) :

general(140) / ilustračné(153) / zvláštne lokality(214) / fotky užívateľov(105)

vložiť obrázok do galérie

stručné sms správy