?>
ZAREGISTRUJ SA!

login:
heslo:
vyberte si:

fóra [pravidlá]

zaujímavé odkazy

publikovať článok

vyhľadávanie na stránkePutnici.sk na FACEBOOKu


S pani Zitou o farbách v mágii
@ mágia a okultizmus     30.9. 08, 01:41

Rezonanční princíp hovorí, že najmenšími chvejúcimi sa silami môžu byť vyvolané najväčšie účinky za predpokladu, že sú tieto sily naladené na chvenie poľa, na ktoré pôsobia. Tento princíp funguje aj v mágii a napríklad pri používaní vhodných farieb. Od pani Zity viem, že každý magický úkon je potrebné vykonať nielen v určitý deň, v určitú hodinu. ale aj pomocou farebného ladenia, či už sviečok, alebo stužiek, papiera, či iných "rekvizít." V závere rozhovoru sme sa dostali aj k oblečeniu.

Pani Zita, akým výkladom farieb sa riadite vy, a akú symboliku jednotlivým farbám pripisujete?

Veľmi rada o tom porozprávam, lebo klienti si dôležitosť farieb neuvedomujú. Začnem červenou - používame ju na odstránenie negatívneho, povyťahuje to, čo škodí človeku. Červená farba symbolizuje životnú vitalitu, krv. Prináša energetický zisk a aj chráni. Je farbou veľkých citov a dynamiky. Radíme ju k Marsu

Oranžová -slúži na vytvorenie dobrej nálady a radosti. Najčastejšie ju používam pri depresiách, alebo ak potrebujem podporiť ctižiadosť, či odvahu. Oranžová prináša silu i energiu ale zaujímavé je, že pomocou tejto farby môžeme nad sebou ľahšie získať kontrolu. Azda preto je odev buddhistických mníchov oranžový. Podľa zastúpenia červenej ju priraďujeme buď k Slnku alebo k Marsu.

Žltá - je farbou budúcnosti a nádeje, starí učenci ju označovali za symbol múdrosti. Mnohí sa napríklad obávajú darovať žlté kvety, vraj sa tak vyjadruje žiarlivosť, ale v mágii sa s ňou pracuje, ak chceme podporiť šťastie a ľahkosť duše. Goethe o nej povedal, že je najmocnejšou farbou na svete, a vo svojej najvyššej čistote nesie podstatu sveta. Tak isto ju radíme k Slnku.

Zelená - je hádam najlepšou farbou pre človeka, má upokojujúce vibrácie. Signalizuje uzdravovanie, regeneráciu ale aj ctižiadosť a cieľavedomosť. Ak trpíte napríklad nespavosťou, radila by som zelené obliečky. Zelená je ženskou farbou, je to tiež farba života, V mágii sa používa na priťahovanie úspechu a peňazí. Vzťahuje sa k Venuši.

Modrá- farba nebies. Vznešenosť jej prisúdili starí čínski mudrci. Symbolizuje vernosť a miernosť. Vedie k rovnováhe. Používam ju, ak potrebujem prehĺbiť harmóniu v rodine. Viaže k Jupiterovi

Indigová - je určená na meditáciu, zjednocuje v sebe silu všetkých farieb.

Fialová - to je farba tajomstva a aj hlbokej mágie ale tiež pokory. Spája v sebe premenu matérie (červená) a ducha (modrá). Využíva sa pri mystických obradoch, najmä pri spojení s mŕtvymi dušami.

Hnedá -podporuje fantáziu a najmä túžby. Ak potrebujeme podporiť jedno alebo druhé, pracujeme s hnedou stužkou.

Čierna - používa sa pri psychických poruchách, najmä pri epilepsii. S touto farbou sa nesmieme pri magických praktikách zahrávať. Ak sa niekto rád oblieka do čierneho, akoby vravel, že ho niečo ťaží na duši, alebo nechce aby niekto vstupoval do jeho sveta. Je to farba Saturnu.

Biela -viaže sa k Lune a symbolizuje inštinkt, nevedomie, okultizmus, ale aj princíp matky. Biela je vnímaná ako symbol čistoty a nevinnosti, ale často ju obľubujú ľudia idúci životom s chladnou cieľavedomosťou a rezervovanosťou. Biela farba pomáha vyjasniť a vyriešiť nejasné situácie. V mágii ju používame na vytvorenie pozitívnych energií.

Každému dni v týždni zodpovedá jedna z planét. Nedeli Slnko, pondelku Mesiac, utorku Mars, strede Merkúr, štvrtku Jupiter, piatku Venuša a nad sobotou vládne Saturn. Uvádzam to preto, že ak si niekto veľmi žiada napríklad lásku, mal by tak robiť v piatok a použiť predmety s ktorými pracuje, či už je to sviečka, papier, alebo stužka červenej farby. Ak potrebuje úspech, najlepšie je o to žiadať príslušnou formulou vo štvrtok. a použiť rekvizity v zelenej farbe.


Spomínali ste úspech, ak ideme niečo vybavovať, mali by sme mať na sebe zelené ošatenie?

- To nie, ale je dobré aby sme mali na sebe šaty, v ktorých sme už úspech zaznamenali. Sú totiž nabité našou energiou z pocitov úspechu a to určite pomôže, ale rovnako pomôže aj oblečenie, v ktorom sa dobre cítime, ľahšie sa v nich napojíme na energiu úspechu.

Čo so šatami, v ktorých sme zažili niečo veľmi nedobré.

- Mali by sme sa ich zbaviť, najradšej spáliť. Niečo sa dá odstrániť ak vec vyperieme 7 ráz a vypláchame vo vode so soľou, ale ak naozaj nejde o šaty, na ktorých nám nejako výnimočne záleží, treba sa s nimi rozlúčiť. Môže sa stať, že si nedobré informácie na veciach donesieme už z obchodu, preto radím vyperte aj celkom nové veci, najmä tie, ktoré nosíte bezprostredne na tele.

Dá sa človek charakterizovať podľa toho akú farbu preferuje?

- Áno a pomerne presne.

Kontakt: 0905 193339

Katka B.

pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

čítaj poznámky (2) / napíš poznámku

aktuálne diskusie:
Farebne spektrumAnamenSi30.Sep:03:19

čitateľov: 25784   verzia pre tlačiareň

fotogaléria
Mar 31, 2019

zilina 32.jpg / ilustračné

klikni na obrázok pre zväčšenie a popis

čítaj poznámky (2854)
napíš poznámku

prezri si archív(612) :

general(140) / ilustračné(153) / zvláštne lokality(214) / fotky užívateľov(105)

vložiť obrázok do galérie

stručné sms správy