?>
ZAREGISTRUJ SA!

login:
heslo:
vyberte si:

fóra [pravidlá]

zaujímavé odkazy

publikovať článok

vyhľadávanie na stránkePutnici.sk na FACEBOOKu


Homeopatická poradňa / Ťažkosti po chrípke
@ alternatívne vedy     25.9. 03, 03:10


Radí vynikajúca homeopatka z Košíc pani MUDr. Marika Tomášová 055/ 644 39 25

Chrípka už mnohých potrápila, napriek tomu že epidémia nevypukla. Niektorí sa jej nedokázali celkom zbaviť ani po niekoľkých týždňoch Často sa po rekonvalescencii nevedia totiž ubrániť zvýšenej únave. Ako môže pomôcť homeopatia?

Dôvodom prečo by mal určite navštíviť pacient v období rekonvalescencie lekára je pretrvávajúci kašeľ, ktorého sa nedokáže zbaviť. V tomto prípade je veľmi účinný v závere liečby akútnych infekcií SULFUR IODATUM. Hlavne u pacientov s respiračným (dýchacím) problémom.

CHINA RUBRA - podávame pri vyčerpanom organizme. Pacient je bledý, potí sa slabosťou.

KALIUM PHOSPHORICUM - veľmi prospeje, keď duševné úsilie spôsobuje veľkú únavu. Môžeme ho podávať striedavo s CHINOU.

AVENA SATIVA - tento liek má vplyv na nechutenstvo, stimuluje chuť do jedla. Je vhodný u poinfekčných asténií spojených s anorexiou.


ACIDUM PICRINICUM podávame po zvýšenej telesnej i duševnej námahe, pri depresiách, nespavosti, takmer neznesiteľných bolestiach hlavy, „pisárskych“ kŕčoch a zníženej citlivosti v nohách.

ARNICA MONTANA je indikovaná pre pacientov, ktorí sa sťažujú na pocity akoby ubitia po celom tele, stavy slabosti po „preťažení a prebdených nociach. Pre chorého je lôžko vždy veľmi tvrdé, najmä horúce, alebo naopak studené.

PHOSPHORUS je vhodný pre ľudí, ktorí sa s veľkou aktivitou pustia do práce, ale ihneď sa vyčerpajú. Už pri malom zaťažení nie sú vytrvalí. Registrujeme zvýšenú dráždivosť všetkých orgánov.

ARSENICUM ALBUM je účinný po veľkom vysilení, rapídnom ubúdaní životných síl, prejavuje sa náchylnosť k mdlobám a nepokoju. Pacient je fyzicky veľmi slabý a nevládze sa postaviť. Bojí sa smrti a samoty. Zhoršenie nastáva okolo polnoci.

Všetkým, ktorí majú po chrípke problémy, by som odporučila navštíviť lekára a nepodceňovať ťažkosti vyplývajúce z prekonaného ochorenia. Lekár - homeopat určí to najúčinnejšie homeopatikum. Na voľno, bez predpisu možno podľa priloženého návodu užiť SATIVOL vhodný pri stavoch celkovej vyčerpanosti, únave a slabosti.

kb.
Foto: Karol Hatala

pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

čítaj poznámky (0) / napíš poznámku
čitateľov: 6883   verzia pre tlačiareň

fotogaléria
Mar 31, 2019

zilina 32.jpg / ilustračné

klikni na obrázok pre zväčšenie a popis

čítaj poznámky (1114)
napíš poznámku

prezri si archív(612) :

general(140) / ilustračné(153) / zvláštne lokality(214) / fotky užívateľov(105)

vložiť obrázok do galérie

stručné sms správy