?>
ZAREGISTRUJ SA!

login:
heslo:
vyberte si:

fóra [pravidlá]

zaujímavé odkazy

publikovať článok

vyhľadávanie na stránkePutnici.sk na FACEBOOKu


Biblické návody na použitie / S Jiřím Wojnarom o „božskosti“ ale aj vedeckosti úplne inak
@ alternatívne vedy     4.6. 03, 04:54


lifter-l1

Dr.P. Brunton: Veľkolepá vesmírna panoráma má skutočne význam, ale ten je možno odhaliť iba vtedy, keď dáme nabok predsudky a prijmeme oslobodzujúcu pomoc analytického rozumu, ktorý sa prenikavo sústredí na hľadanie.

Neviem čo všetko si pamätá košická kaviareň Slávia majúca v sebe čosi secesné a noblesné, prednedávnom tu ešte hosťom hral klavirista a tiahla sa tu zvláštna atmosféra pripomínajúca, dobu bohatú na nádherné vynálezy a aj stretnutia okultistov. To všetko mi prišlo na um, keď sa v miestnosti vzniesol „lifter.“ Čo to je? Podľa mňa vzduchom plávajúca záhada v podobe trojuholníkového predmetu vyrobeného z alobalu. Podľa pána Wojnara zariadenie, ktoré potvrdzuje existenciu éteru. Nemá žiadne pohyblivé zariadenie a ak ho postavíte správne, vznáša sa nehlučne ako balónik.

Spisovateľ Jiří Wojnar už neraz zaujal svojským pohľadom na svet. Dodnes neviem ako sa hovorí ľuďom, ktorí pozorujú okolo seba kopec záhad a nielen že ich vidia ale snažia sa im prísť „na kobylku“. Vedecké teórie tak často podliehajúce času a tým aj vývoju úporne nahlodávajú otázkami a ponúkajú aj originálne riešenia. Skoro vždy na prvé počutie šokujúce ale aj nedôverčivý človek by sa mal zamyslieť a aspoň sám seba sa opýtať čo ak je ponúkaná teória pravdivá? Takže záhadológ a aj šéfredaktor časopisu WM -Magazínu Jiří Wojnar v uplynulý týždeň v Košiciach pripravil naozaj mimoriadne zaujímavé stretnutie najmä pre tých, ktorých oslovila v súčasnosti veľmi populárna téma - voľné zdroje energií. Pán Wojnar je však v hľadaní a odhaľovaní záhad takpovediac široko spektrálny – tu mu čosi nesedí v kozmológii, tu zas nové vysvetlenie ponúka artefakt v archeológii či vo fyzike alebo v biológii. Starostlivo zhromažďuje fakty a skladá ich do príťažlivej mozaiky nezaťaženej takzvanými nemennými pravdami. Nie je mu sväté, to čo ostatní za religiózne považujú a za svätcov nepovažuje ani vedcov, ani to čo je v ich chápaní rigorózne. Nemá laboratóriá, nákladné zariadenia. Má ale neuveriteľné kombinačné schopnosti, znalosti, informácie.

Bez ostychu sa pochválil, že tohto roku si WM magazín dostal do pozornosti Českého klubu skeptikov Sizyfos. Tento spolok, respektíve občianske združenie, zložené prevažne z vedcov pravidelne odovzdáva už od roku 1995 výročné ceny v podobe bludného balvanu. Teda kameňa /pravdepodobne je názov odvodený od šírenia bludov / a odovzdáva za zmätenie českej verejnosti šírením dezinformácií.

WM-Magazín asi poriadne pošteklil českých vedcov, keď si vyslúžil najvyššie ocenenie, teda Zlatý kameň. Povedané aj inak v podstate ho celý kolektív časopisu získal za mimoriadne úspechy pri zverejňovaní a popularizáciu všetkého, čo veda oficiálne odmieta. Publicista Jiří Wojnar z Frýdku-Místku a vydavateľ Jiří Matějka z Otrokovic vydávajú skutočne zaujímavý časopis W(ojnar)M(atějka) magazín. Domnievam sa, že v súčasnosti ide o veľmi ambiciózny projekt stojaci na hranici vedy a azda tomu, čomu dnes vravíme ezoterika, teda odkrývaniu skrytých súvislostí vecí a javov.

Archa a jej dešifrovanie tvorilo gro prednášky pána Wojnara. Okrem iného sme sa dozvedeli, že získavanie energie bolo jednoduché už v staroveku a kľúčom k pochopeniu je Archa zmluvy. V knize UFO, bible a konec světa pán Wojnar vyslovil podozrenie, že Archa možno fungovala ako oscilátor komunikačného zariadenia. Na prednáške doplnil, že jej funkcia bola ďaleko dôležitejšia - obsahovala jedinečne konštruovaný budič, ktorý bol využívaný v geniálnych energetických zariadeniach.

Okrem iného povedal: „Riešenie tohto spôsobu získavania "energie Zero" je "prosté". Spočíva vo využití vysokofrekvenčného poľa schopného "vypudiť" potrebné elektróny z atómov kryštalickej mriežky vhodného kovu, v danom prípade zlata. Takto ochudobnené (ionizované) atómy žiaria tak dlho, pokým sa ich valenčné šupky doplnia o elektróny, stiahnuté z atmosféry. O ostatné sa postará "lavínový efekt". Bázou tohoto energetického stroja je oscilátor, produkujúci stabilné mechanické vlnenie veľmi vysokej frekvencie (mikrovlny). Jeho srdcom je kryštálom riadený kmitavý obvod, rozšírený o kryštálový násobič základnej frekvencie.“
Takéto zariadenie podľa pána Wojnara skutočne jestvovalo, Jeho popis je známy viac ako 2800 rokov a to v Kebra Negest, "Knihe o sláve kráľov", ktorej originál bol napísaný okolo roku 850 pred naším letopočtom."

Jiří Wojnar v prednáške krok za krokom vysvetľoval ako fungovala Archa, ako Šalamunov chrám, na čo to všetko vlastne všetko slúžilo. „Preložil“ texty vzťahujúce sa manipuláciou s archou, na podstatu zákazov, rôznych takzvaných rituálov. Nie bez zaujímavosti je je ho úvaha:

„Prechod od v "svätyni" umelo vytvorenej "neviditeľnej smrtiacej sily" fyzikálneho charakteru - k "božskej sile", energii, spočiatku zamieňanej s neviditeľnou všade prítomnou Vyššou Mocou a neskôr proti všetkým príkazom preštylizovanej do postavy Jahve -- je vynikajúcou demonštráciou toho, aká zmes mätúcich pojmov môže vzniknúť v snahe o náboženský i vedecký výklad nepochopených textov. Napokon navlas rovnaká obdoba takéhoto mechanizmu je i atómová elektráreň, ktorá prostrednictvom smrtiaceho žiarenia v reaktore nakoniec produkuje čistú elektrickú energiu..."Bohovia" žiarlivo strážili kľúčové technologické tajomstvá. Dokonale ovládali psychiku človeka a za pomoci vybraných ľudských spolupracovníkov šikovne maskovali skutočný význam rôznych činností starostlivo narežírovanými "divadelnými". Dosiahli toho, že druhoradé (obradné) úkony sú v očiach mnohých ľudí dodnes považované za podstatné a "posvätné". Domnelá racionalita a takzvaný "vedecký prístup" sú klapkami na očiach bádateľov. V zajatí konvenčných prístupov a "zásad" nie sú schopní, ba ani nesmú pripustiť, že ohromné množstvo "náboženských rituálov", praktizovaných starovekými národmi, kopíruje kedysi racionálne úkony... a pohŕdanie intuitívnym myslením úspešne nahradeným axiómami, to všetko zahnalo doposiaľ každú snahu po poznaní do slepej uličky. Kto z nej vybočí, akoby omylom s úžasom objavuje po tisíckach rokoch to, čo kedysi bolo pre členov úzkeho kruhu zasvätených naproste samozrejmé.“ /O tejto problematike viac napríklad na adrese internetových stránok pána Wojnara www.gewo.applet.cz
K liftereru, po našom asi niečo ako „zdvíhač“ bol vítaným spestrením stretnutia. Lifter je v podstate lietajúcu asymetrický kondenzátor. Stačilo ho dať k vysokonapäťovému zdroju a lifter sa vzniesol. Kvôli bezpečnosti bol uchytený. Pre „levitáciu“ lifterov zatiaľ oficiálna veda nemá vysvetlenie Navyše tento jav prebieha aj vo vákuu.

Pán Wojnar s humorom sebe vlastným, keď predpokladá ďalšie srdečné problémy u sizyfovcov, keď hovorí:
„Celý kozmos vznikol z éteru. Éter vyplňuje celý kozmický priestor a jeho hustota je závislá na lokálnych interakciách s hmotou. Hmota je anomália, ktorá z akéhosi doposiaľ nepoznaného dôvodu kondenzovala z éteru. Hmota teda nie je podstatou kozmu, lebo predstavuje len percentuálne takmer bezvýznamné množstvo „éterického odpadu“ podobného bublinkám v želatíne. Moderná veda bola donútená použiť náhradné termíny – vedľa „klasickej“ hmoty pre ňu dnes existuje ešte nehmatateľná a nemerateľná „temná“ hmota, ktorú tak ako „temnú energiu“, možno vnímať len zásluhou „gravitačného ťahu“...
/O lifteri sa dočítate viac vo WM magazíne ročník III. Dvojčíslie 16/17/

Katarína Bednářová
Foto: Karol Hatala

pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

čítaj poznámky (1) / napíš poznámku

aktuálne diskusie:
zaujímavéhaiku10.Jun:12:03

čitateľov: 8211   verzia pre tlačiareň

fotogaléria
Mar 31, 2019

zilina 32.jpg / ilustračné

klikni na obrázok pre zväčšenie a popis

čítaj poznámky (1114)
napíš poznámku

prezri si archív(612) :

general(140) / ilustračné(153) / zvláštne lokality(214) / fotky užívateľov(105)

vložiť obrázok do galérie

stručné sms správy