?>
ZAREGISTRUJ SA!

login:
heslo:
vyberte si:

fóra [pravidlá]

zaujímavé odkazy

publikovať článok

vyhľadávanie na stránkePutnici.sk na FACEBOOKu


Homeopatická poradňa / O letných starostiach – úpale a uštipnutí hmyzom
@ alternatívne vedy     30.5. 03, 05:46


Radí vynikajúca homeopatka z Košíc pani MUDr. Marika Tomášová 055/ 644 39 25

S letom prichádzajú aj pre toto ročné obdobie typické zdravotné ťažkosti slnečný úpal

Slnečný úpal - okrem obvyklých opatrení (napríklad veľa tekutín s pridaním kuchynskej soli ) dáme pri prekrvení hlavy, cerebrálnom zvracaní, pocite ťažkej, plnej hlavy, upretých očiach, plnom tepe a zrýchlenom dychu GLONOINUM.

V ťažkých prípadoch, keď sa v dôsledku slnečného žiarenia dostavia prudké bolesti hlavy, slabosť, zimnica sa dobre hodí NATRIUM CARBONICUM, rovnako ako LACHESIS (tento homeopatický liek odstraňuje závrate, slabosť a záchvaty mdlôb, ktoré sú následkom tepla.

Z vlastnej skúsenosti môžem doporučiť BELLADONNU. Treba ju podať okamžite pri prvých príznakoch (bolesti hlavy tepavé, červená tvár, zvracanie, zhoršeniu dochádza dotykom) v kombinácii s APISOM.

Veľmi často slnečný úpal sprevádza solárny ekzém. Na UV žiarenie koža reaguje prudkým sčervenaním, krupičkový drobný výsev, svrbenie, pálenie, pri ktorom sa pacientovi žiadajú studené obklady, až ponorenie sa do studenej vody podáme APIS MELLIFICU v kombinácii s BELLADONNOU - keď je koža pálčivá, horúca, opuchnutá, červená, so spomínaným krupičkovým výsevom.

Pri alergii na slnko, keď sa tvoria drobné pľuzgieriky, opuch, čiže je nadmerná reakcia na slnko je vhodné podať POUMON HISTAMINE.

Na zvládnutie úpalu a slnečného ekzému by som vám doporučila mať na dovolenke pribalené homeopatické lieky: BELLADONNU, APIS a mastičku CICADERMU, ktorá je vhodná pri úpale, ekzéme, na drobné popáleniny, povrchové ranky. Výber najlepšej kombinácie vám spresní lekár - homeopat a pri konzultácii určí ich riedenie.

Veľmi často nám na dovolenke vedia poriadne znepríjemniť čas oddychu komáre, ovady, včely, sršne a kliešte. Napokon aj doma nás tento hmyz vie riadne znervózňovať a nahnevať. Aké zbrane má v zásobe homeopatia?

„Ako prevencia ( proti uštipnutiu ovadom, kliešťom a komárom ) sa mi veľmi osvedčil homeopatický liek LEDUM PALUSTRE. Užíva sa ráno a večer.

Ak vás hmyz už uštipol, doporučujem užívať LEDUM PALUSTRE niekoľko raz denne.

Tento homeopatický liek pri viacnásobnom poštípaní je dobré kombinovať s APIS MELLIFICOU. V akútnom štádiu treba homeopatiká užívať každých 15 minút a po zlepšení sa stavu predlžovať interval užívania.

APIS MELLIFICA je účinná najmä ak sú uštipnuté miesta pálčivé, sprevádza ich pichavá bolesť, ružový opuch a zlepšenie nastáva po studenom obklade. Ide najmä o pichnutie včelou, osou, sršeňom, ale aj komárom.

Pri bolestivom, zdurenom, namodralom postihnutom mieste doporučujem podať TARENTULU CUBENSIS.

Poraďte sa s lekárom homeopatom o najlepšie zvolenom riedení príslušného homeopatického lieku.

Pripravila Kb.

pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

čítaj poznámky (0) / napíš poznámku
čitateľov: 10908   verzia pre tlačiareň

fotogaléria
Mar 31, 2019

zilina 32.jpg / ilustračné

klikni na obrázok pre zväčšenie a popis

čítaj poznámky (1114)
napíš poznámku

prezri si archív(612) :

general(140) / ilustračné(153) / zvláštne lokality(214) / fotky užívateľov(105)

vložiť obrázok do galérie

stručné sms správy