?>
ZAREGISTRUJ SA!

login:
heslo:
vyberte si:

fóra [pravidlá]

zaujímavé odkazy

publikovať článok

vyhľadávanie na stránkePutnici.sk na FACEBOOKu


GENETICKÁ MÁGIA III.
@ mágia a okultizmus     6.3. 07, 02:22

Pre tvoj bežný život sú najdôležitejšie genetické predispozície, tj. anjeli alebo démoni, ktorými ťa vybavili tvoji rodičia. Môžu to byť určité schopnosti alebo skills, rovnako ako predispozície k nerestiam. Príklad: každý otec alkoholik buď prebral alebo vytvoril a poslal ďalej takýto démonický genetický darček. Podobným vadám by si mal venovať primeranú pozornosť a ich duchov podľa možností neutralizovať alebo aspoň uzavrieť do kruhu a získať nad nimi určitú mieru kontroly. Nikdy ich nenechávaj len tak poflakovať sa! Aj oni majú túžbu predať sa ďalej v pokiaľ možno posilnenej forme. Genetickí démoni (rovnako ako genetickí anjeli) rastú generáciami. Pre nich je celý tvoj život iba prechodným štádiom, počas ktorého môžu buď zmocnieť (o čo usilujú) alebo zoslabnúť (čomu sa snažia vyhnúť). Nepodceňuj to. Na druhú stranu, nesmieš týchto démonov po rodičoch nenávidieť, pretože tvoria neoddeliteľnú súčasť tvojho vlastného genetického kódu. Si to z veľkej časti ty. Zažil som obzvlášť tragický prípad človeka, ktorý bytostne nenávidel svojho otca a svoju nenávisť a démonov živil dlhé roky tak intenzívne, že prerástli až do klifotických rozmerov. Jeho stupňujúce sa zdravotné problémy skončili diagnostikovaním beznádejného a neoperovateľného nádoru priamo v jeho mozgovom kmeni, na ktorý zakrátko zomrel. Netuším, či to nejako súviselo s jeho nenávisťou voči polovici esenciálneho a genetického základu jeho osobnosti.

Ale rakovina je v každom prípade premietnutím síl a „princípov“ klifotu do biologickej sféry.

Vzniká neovládateľným a nekontrolovateľným delením buniek. „Delenie je formulou Choronzona,“ ([1]) píše Crowley v Liber Aleph.

Castanedove opisy príbytkov a foriem anorganických entít sa podobajú na opisy obrovského nádoru. Sieť Sétových tunelov na odvrátenej strane Stromu takisto. Rakovina je prienik z druhej strany; možno kvôli oslabeniu čchi alebo štrbine vo vedomí vyvolanej súčasným, „postmoderným“ životným štýlom bez magickej obrany. Klifotická anorganická entita, ktorá prenikla do tvojej psychiky, si začne v tvojom tele budovať svoj vesmír, pričom úplne ignoruje zákonitosti „univerza“ tvojho tela. Nádor je premietnutím klifotu do tvojho tela.
Ak pracuješ s postmodernou mágiou, mal by si -v rámci prevencie- venovať dostatok pozornosti aj niektorým technikám (napr. tai-čchi) zabraňujúcim tomu, aby tvoje telo prijalo postmodernistický program tvojej mysle. Ak sa tak stane, začne sa tvoje telo správať postmodernisticky, čo znamená - rakovina. Toto dobrodružstvo tela môže byť pre telo ako také celkom zábavné, avšak pre teba asi príliš zábavné nebude.

S tvojou genetickou štruktúrou a možnými životnými neprijemnosťami úzko súvisí aj fenomén, ktorý nazývam „démon zlých správ“. Je to nebezpečná vec; ľudia veria, že život je plný nešťastí, smrteľných nehôd, náhodných vrážd, agonických stavov zbavujúcich človeka všetkej jeho dôstojnosti, extrémnej a dlhotrvajúcej bolesti z ktorej neexistuje žiadny únik, umierania na rakovinu a podobne. Tieto veci sa naozaj stávajú. Tvoja mágia by mala byť okrem iného na to, aby sa nestali tebe a tvojim blízkym (aj keď tomu niekedy nezabraníš ani pri najlepšej vôly a super-mágii).

Je to tak, ľudia veria, chcú veriť vo veci, ktoré otupeným masám sprostredkujú aspoň trochu vzrušenia a potešenia z utrpenia a smrti druhých. Médiá, časopisy a ďalšia Choronzonova propaganda im radi poskytnú to, po čom túžia a utvrdia ich v tom.

Dávajú im svet, ktorý chcú. Veriaci a sústavne utvrdzovaní ľudia samozrejme vytvárajú isté éterické patterny, ktoré potom ako víry poletujú „ovzduším“ a hľadajú vhodných príjemcov.

Ak sa zhoduje niekoľko faktorov, napríklad genetika, stav psychiky, duševná konfigurácia, vnímavosť, citlivosť a určitá miera náhody, „posadnú“ týchto prijímateľov bez toho, aby si to všimli. A realizujú sa v ich živote. Tak vznikne mnoho nových prípadov tragických nehôd, vrážd, smrteľných ochorení detí umierajúcich v extrémnych bolestiach celé týždne, nádorov objavených u známych osobností atď. A médiá majú znova o čom písať - nové kolo programovania reality sa začína. Svet funguje tak ako má.

Ty potrebuješ iný svet. Nie je zlým nápadom brániť sa pred týmto novým typom spoločenských démonov (naša zázračná komunikačná doba prináša nové možnosti!), pretože nikdy nevieš, či práve ty presne nespĺňaš podmienky niektorého z nich k tomu, aby to urobilo tiché „klik“, éterický vzorec nevstúpil do vnútra tvojho nevedomia a za pol roka ti nediagnostikovali neliečiteľný a rýchlo postupujúci tumor mozgu, ktorý najprv spôsobí tvoje oslepnutie, celkové ochrnutie a potom ťa behom ďalšieho roka čistého pekla zabije.
Takisto malé deti, ktoré ešte nie sú dostatočne zrelé na to, aby si svojimi vierami vytvárali vlastné choroby, a sú zároveň extrémne citlivé na vplyv voľných éterických patternov, je vhodné nejakým spôsobom chrániť. Myslím, že hyperveda budúcnosti zavedenie takéto očisťovanie od éterického svinstva ako bežný úkon hygieny; asi tak, ako si dnes umývame ruky. Stačí k tomu len to, aby veda uznala existenciu éterických patternov alebo niečoho podobného.

Mágia je na podobnú obranu ako stvorená.

Všetko záleží od tvojej viery. Nespoliehaj sa však len na svoju vieru, ktorú poznáš vedomou myslou (Mne sa také niečo nestane!), pretože to môže byť zradné. Radšej sa presvedč, či nejde iba o vytesňovanie vyvolané strachom a pocitom bezmocnosti. Potom vykonaj zažehnávanie démonov (toho, čoho sa najviac obávaš) a implantáciu anjelov (vier o tvojej nedotknuteľnosti).

Ak to ako pomôcka pre udržiavanie (nevedomé) tvojej viery pomôže, vytvor si špeciálneho obranného servitora, ktorý ťa bude pred takýmito éterickými vzorcami zlých správ a hororových scenárov chrániť.

Ďalšia vec; izoluj sa od bulvárnych správ a médií, ako aj od bežných rozhovorov choronzonových opíc. Sú to brány, cez ktoré môžu tieto vzorce prenikať do tvojej reality a formovať ju.

Samozrejme sa nevyhýbaj prevencii, ak je to možné. Ak už raz vieš, alebo masa ľudí vie, že nejaký faktor je vyložene škodlivý a vedie ku vzniku ochorenia, minimalizuj ho. Tvoja viera nemusí byť taká silná, aby neutralizovala aj zjavné príčiny nešťastia alebo choroby. Pokiaľ pochybuješ, strč svoju ruku do plameňov a ver, že sa ti nič nestane. Vydrž aspoň tridsať sekúnd.

Urobil si to? Teraz mi napadlo, že možno úplne stačilo prečítať si Dukesov Thundersqueak, konkrétne kapitolu, kde píše, že niektoré základné prvky konsenzuálnej mapy reality jednoducho svojou individuálnou vierou neprekonáš. Viera v ne je totiž extrémne silná a vždy, okrem zanedbateľných momentov, ktoré musia byť dostatočne nenápadné a krátke, aby si ich architekti reality nestihli všimnúť a previesť korekciu, prebije tvoju individuálnu vieru. (Nevadí, za tých pár mesiacov, počas ktorých sa ti bude ruka hojiť od popálenín, môžeš prečíťať všetky Dukesove knihy!)

Preto radšej so silou svojej viery nehazarduj a primerane využi každú možnosť prevencie k posilovaniu svojich anjelov. Obzvlášť vhodnými technikami nie sú len chaos magické postupy iluminácie a invokácie, ale aj techniky neurolinqvistického programovania (NLP).

Na ochranu pred potenciálne nebezpečnými útržkami éterických vzorov (patternov) môžu dobre poslúžiť všetky formy pravidelne opakovaných zažehnávacích rituálov, špecialne na tento účel vytvorení servitory a časté cvičenia vnútorného ticha.

Pramene:


1.CROWLEY, A.: Liber Aleph. Net
2. DRAPELA, V. J.: Přehled teorií osobnosti. Portál, Praha 1997.
3.HERBERT, F.: Duna. Baronet, Praha 1999.

© Jozef Karika
http://www.karika.sk/

pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

čítaj poznámky (60) / napíš poznámku

aktuálne diskusie:
NáhodaRomanoff10.Mar:06:10
k témekatka07.Mar:05:26
kam to smeruje?kate107.Mar:04:04
ad prenos génovzayko506.Mar:04:49
ad:diskusia (upozornenie vopred)mar206.Mar:02:50
. . .

čitateľov: 4288   verzia pre tlačiareň

fotogaléria
Mar 31, 2019

zilina 32.jpg / ilustračné

klikni na obrázok pre zväčšenie a popis

čítaj poznámky (3321)
napíš poznámku

prezri si archív(612) :

general(140) / ilustračné(153) / zvláštne lokality(214) / fotky užívateľov(105)

vložiť obrázok do galérie

stručné sms správy