?>
ZAREGISTRUJ SA!

login:
heslo:
vyberte si:

fóra [pravidlá]

zaujímavé odkazy

publikovať článok

vyhľadávanie na stránkePutnici.sk na FACEBOOKu


Príbeh z pracovne pani Zity
@ mágia a okultizmus     16.10. 06, 03:58

Keď sa mágia obráti proti jej aktérovi

Príbehy, ktoré si vypočuje pani Zita, zaoberajúca sa mágiou, majú skoro vždy príchuť hororu. Ľudská zloba dokáže mať priam neuveriteľné rozmery. Jeden z nich mi pre vás vyrozprávala.

-Navštívila ma staršia pani, ktorá ako mladá ovdovela. V ten deň pri autonehode spolu s manželom zomrel aj jej syn a dcéra. Zostala celkom sama. V luxusnom byte jej bolo clivo a smútok sa zvyšoval pribúdajúcimi rokmi. A tak , aby sa necítila byť až taká osamelá, rozhodla sa zobrať si na byt mladú ženu. Vychádzali spolu veľmi dobre a stará žena dievčaťu dôverovala. Veď podnájomníčka sa správala až priveľmi ústretovo, ale starká v nej akoby videla dcéru.

Mladá žena jej v jeden jesenný deň navrhla, či by svoj byt nevymenila za dva, že jej stačí menší, veď je aj tak sama a ona by si mohla k sebe do druhého - väčšieho - zobrať svojich rodičov. Stará pani zostala prekvapená a nesúhlasila. V svojom byte mala nielen konfort, ale aj uložené všetky spomienky a napokon nevidela dôvod, prečo by sa ho mala vzdať. Dievčine teda povedala, že dokiaľ žije, sťahovať sa nebude. Chce v byte zomrieť.

Podnájomníčka sa veľmi nahnevala. Domnievala sa, že starká je už tak zmanipulovaná, že bude s jej návrhom súhlasiť. Ukázala konečne svoj charakter, ktorý dovtedy skrývala

„Keď nechceš po dobrom odísť z tohto bytu, vynesú ťa z neho napred nohami,“ povedala.

Stará dáma onemela. Nerozumela vývoju udalostí. Prečo taká zmena? K dievčaťu sa správala ako ku vlastnej. Odišla do svojej izby plačúc a dlho nemohla zaspať. Nebolo sa komu zdôveriť, poradiť sa. Dievčina si ju celkom prestala všímať a tak mlčala aj ona. Keď sa po pár dňoch vrátila z mesta, videla pred vstupnými dverami plno zeme a rovnako i na chodbe. Prekvapilo ju to, ale zobrala metlu, pozametala neporiadok a prestala sa tým zaoberať. Len večer, keď prišla do kuchyne, uvidela mladú ženu ako sedí celá v čiernom, na stole je veľký kovový kríž, zapálené sviečky, jej fotka v strede, obďaleč chlieb a pohár s vodou.

„Čo to robíš?“ Spýtala sa podnájomníčky celá zhrozená.

„Robím všetko preto, aby si čoskoro umrela,“ odvetila jej mladá žena.

Starká sa rozplakala a prosila ju, aby prestala, že jej dá všetko, že jej kúpi malý byt. Nechcela umrieť.

„Nič už od teba nechcem, i tak bude všetko moje,„ odvetila jej mladá žena a začala sa modliť a spievať pohrebné piesne.

Starej pani sa urobilo zle. Odišla do spálne. Keď ráno vstala, ruky sa jej chveli, ledva sa hýbala. Po tri dni sa opakovala tá istá situácia.Na tretí deň, keď odišla do spálne, uvidela sedieť na posteli sedieť svojho dvojníka.

/Tu sa pani Zita v rozprávaní príbehu a vysvetlila, že človek vidí svojho dvojníka, keď má zomrieť./

Stará pani stála pri svojom dvojníkovi a nevedela čo urobiť. Chcela hovoriť so svojim dvojníkom, ale v tom sa objavil aj jej nebohý manžel, syn a aj jej dcéra. Manžel ju však upozornil, aby sa nepokúšala zatiaľ o rozhovor so svojim dvojníkom, lebo zomrie.

Spýtal sa jej: „ Prišli sme pre teba, pôjdeš?„ žena mu povedala, že zatiaľ nie je pripravená odísť na druhý svet a rozplakala sa. Do rozhovoru vstúpila dcéra. „Dobre mama, Pán ťa poľutoval, ale o šesť rokov prídeme pre teba. Choď do kuchyne, nesmieš sa báť a smrť odvrátiš.“

Starká poslúchla a keď vstúpila do kuchyne a podnájomníčka videla aj jej dvojníka, dostala porážku a zomrela.

Prečo prišla starká za pani Zitou?

-Preto, lebo sa bála, či duch podnájomníčky neostal v byte. Často sa jej totiž snívalo, že jej škodí zo záhrobia. Starkej som pomohla a všetkým by som chcela dať radu. Ak pri svojich dverách uvidíte cudzie vlasy, zeminu, špagáty, zápalky, sviečky, slovom veci, ktoré tam niekto iný dal, nikdy ich neupratujte holými rukami, ale pracujte len v rukaviciach. Nenoste ich do bytu, o tom čo s nimi ďalej, sa poraďte so skúseným mágom. Môžete ich hodiť do tečúcej vody. U nás na Ukrajine radím zabaliť ich do bieleho uteráka, odniesť do kostola, a v sobotu dať slúžiť omšu za zomretých.

Kontakt: 0905 193339

pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

čítaj poznámky (4) / napíš poznámku

aktuálne diskusie:
ahaaanajvacsi16.Oct:10:44

čitateľov: 5979   verzia pre tlačiareň

fotogaléria
Mar 31, 2019

zilina 32.jpg / ilustračné

klikni na obrázok pre zväčšenie a popis

čítaj poznámky (2854)
napíš poznámku

prezri si archív(612) :

general(140) / ilustračné(153) / zvláštne lokality(214) / fotky užívateľov(105)

vložiť obrázok do galérie

stručné sms správy