?>
ZAREGISTRUJ SA!

login:
heslo:
vyberte si:

fóra [pravidlá]

zaujímavé odkazy

publikovať článok

vyhľadávanie na stránkePutnici.sk na FACEBOOKu


Od pani Zity aj rituál pre veľmi silné nátury
@ mágia a okultizmus     22.12. 05, 02:41

Vianočná atmosféra priam nabáda k rôznym rituálnym úkonom zdedeným po prapredkoch. Naša cesta viedla k magičke, pani Zite. Prezradila nám, že k jej osobným rituálom patrí pravidelná spoveď stromu v predvianočnom období.

„Mám už roky rokúce svoj strom, ku ktorému sa chodím vyžalovať a ktorý mi vždy dodá energiu. Je to jarabina a iba neskôr som sa dozvedela, že prislúcha môjmu znameniu,“ prezradila.

Dozvedeli sme sa, že symbolom radosti a šťastia je stromček, rozumu sviečky, bohatstva zlaté ozdoby, zákusky zasa predznamenávajú dostatok a spokojný život v láske. Posledným dňom vianočného pôstu je 24. a to je aj deň, kedy ešte môžeme robiť magické rituály. Potom až 27. decembra.

- Vianoce sú zamerané na rodinu, a preto by sa náš život aj v budúcnosti vyvíjal dobre, za stolom sa majú zísť všetci jej členovia. Treba zabudnúť na hádky, zvady a jeden druhému odpustiť. Najprv by som povedala, na čo nesmieme zabudnúť.Pod stôl si zožnete troška slamy aby vás sprevádzala hojnosť. Na stole musí byť čistý obrus najradšej biely, ale tohto roku môže byť aj červený. Pokúste sa na slávnostnú tabuľu naaranžovať dvanásť pôstnych jedál, toľko koľko bolo apoštolov pri Poslednej večere Pána. V žiadnom prípade nesmie chýbať med a pšenica - prvá potravina pre sladký života a druhá pre bohatý život. Najstarší člen rodiny by sa pred večerou mal pomodliť. Chcela by som upozorniť, aby ste 24. ráno nikomu nič nepožičiavali, aby do domu nevošla ako prvá žena. Prináša to biedu a chorobu.

Na Vianoce by sme mali mať nové šaty tohto roku buď biele, ružové alebo červené. Darčeky balte do červeného alebo zeleného papiera. Počas balenia myslite na obdarovaného s láskou. Použite zlatú stužku a balíček ozdobte zelenou vetvičkou.

Ak môžete, na 25. si pozvite zo známych alebo z rodiny muža s výraznými čiernymi vlasmi a požiadajte ho aby vám zápalkami zapálil sviečku. Prináša to šťastie.


Z vianočných rituálov skúste na získanie peňazí tento. Položte desaťkorunáčku pod prah a hovorte: „ Ja domov a peniaze za mnou.“

Ako sa dozviete či ich budete sať dosť? Po večeri zoberte 40 kusov rovnakého papiera. Rozdelte ich po 20 kusov. Na papiere z prvej kopy napíšte 1000 sk a 100 Sk Papiere z druhej kopy zostanú bez nápisu. Všetky papiere odložte do vrecúška a pomiešajte. Zaželajte si, aby vás opustili všetky ťažkosti. Zatvorte oči a ľavou rukou vyberte čo najviac papierikov. Ak ste vybrali viac tých popísaných, bude pre vás rok úspešný.


Pre tie ženy a dievčatá, ktoré sú zvedavé akého partnera si nájdu jestvuje veštenie zo zrkadiel. Je však určené len pre silné povahy. Nie je vhodné pre dievčatá a ženy, ktoré sú labilné, trpia migrénou, alebo mávajú epileptické záchvaty. V miestnosti kde sa toto veštenie robí nesmú byť žiadne domáce zvieratá.

Zoberieme jedno malé a jedno veľké zrkadlo, ktoré postavíme oproti sebe a zapálime dve sviečky. Dievča alebo žena, ktorá sa chce dozvedieť koho dostane za partnera, si sadne k menšiemu zrkadlu a mala by v ňom uvidieť dlhú zrkadlovú chodbu osvietenú ohňom zo sviečok. Vydaja chtivá osoba musí byť trpezlivá, napokon na konci spomínanej zrkadlovej chodby uvidí obraz. Ak ho zbadá, treba ihneď na malé zrkadlo hodiť čistý uterák. V miestnosti môže byť len jedna asistentka, nikdy viac ľudí.

Môžeme vyskúšať aj ďalšiu veštbu.

Jablko rozrežeme na deväť kúskov pred zrkadlom. 8 kúskov zjeme, deviaty vyhodíme ľavou rukou cez ľavé plece. Ak je svadba aktuálna, v zrkadle by sa mal ukázať sľúbený ženích.

Veštiť sa dá aj s ryžou.

Nad tanierom s ryžou držíme dlaňou pravej ruky ľavú a nahlas sa pýtame, na čo sme zvedavé ale tak, aby nám stačila odpoveď áno, alebo nie. Potom pravou rukou hrsť ryže a vysypeme ju na čistý uterák. Spočítame zrná ryže. Párny počet značí kladnú odpoveď a nepárny zápornú.

Ak chcete vedieť o svojej budúcnosti viac, roztopte vosk v šálke, naleje mlieko do taniera a postavte ho na prah izby a hovorte: „Domáci duch, môj gazda príde popiť mliečka, zajesť vosku“ a s posledným slovom vlejete vosk do mlieka. Pozorne sledujte obraz, ktorý sa vám vytvoril. Kríže znamenajú ochorenia, kvety manželstvo, alebo že stretnete výborného priateľa, ak sa objaví obraz zvieraťa čakajú vás dlhé cesty, ak hviezdičky znamená to úspech v práci alebo škole.

V tomto čase je dobré urobiť si rituál pre zdravie.

Po západe slnka zoberte polievkovú lyžicu soli, namočte ju vodou a drvte ju medzi dlaňami. Ruky máte vystreté pred sebou a tri razy poviete. „Ako je dnes soľ biela a čistá slaná, tak nech bude vždy, tak i vy choroby všelijaké odídite odo mňa nie na jeden rok ale na celé obdobie. Slovám mojim kľúč.Aamen. Túto soľ z ruky nevytierať, nechať vyschnúť.

kb

pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

čítaj poznámky (4) / napíš poznámku

aktuálne diskusie:
prosbaelvie19.Mar:16:06
predvianočný rituálajka25.Dec:16:44
Vdakaiva23.Dec:08:02

čitateľov: 6680   verzia pre tlačiareň

fotogaléria
Mar 31, 2019

zilina 32.jpg / ilustračné

klikni na obrázok pre zväčšenie a popis

čítaj poznámky (3321)
napíš poznámku

prezri si archív(612) :

general(140) / ilustračné(153) / zvláštne lokality(214) / fotky užívateľov(105)

vložiť obrázok do galérie

stručné sms správy