?>
ZAREGISTRUJ SA!

login:
heslo:
vyberte si:

fóra [pravidlá]

zaujímavé odkazy

publikovať článok

vyhľadávanie na stránkePutnici.sk na FACEBOOKu


Príbehy z pracovne pani Zity
@ mágia a okultizmus     22.5. 05, 03:55


Treba pomôcť zlodejke a či nechať veci plynúť...

Prvý raz som videla pani Zitu v situácii, keď nevie ako ďalej. Na jednej strane klientka smerujúca do záhuby a na druhej zákon odplaty. Tu je príbeh, ktorý mi vyrozprávala.

„Navštívila ma klientka, ktorá sa mi zdôverila so svojim zvláštnym nutkaním, túžbou hraničiacou s vášňou niečo vždy ukradnúť. Povedala som si, že ide o kleptomániu – psychické ochorenie. Ale už pri prvom stretnutí som vedela, že nebude naším posledným stretnutím. Videla som, že mladá žena mi čosi tají, že čosi čierne, ťaží jej dušu. Predpokladala som, že určite čoskoro príde za mnou a nielen raz.

Neuplynuli ani dva týždne a prišla. Rozpovedala mi svoj posledný príbeh krádeže, za ktorý bola aj potrestaná.

Stalo sa to tak, že so svojou spolužiačkou, volajme ju trebárs Lenka a moju klientku Janka, boli na diskotéke. Lenka ju pozvala k sebe prespať. Veď jej rodičia boli na dovolenke a Janka bývala ďaleko. Keď Lenka odišla do kúpeľne pred spaním vykúpať sa, Janka začala sliediť po byte, ozvalo sa v nej ono nutkanie niečo zobrať. Našla nádherné starožitné náušnice s krásnym kameňom. Rýchlo ich vzala bez rozmýšľania, len s pocitom že je jej vášeň naplnená.

Na druhý deň si ich priniesla si ich domov, ale iba potom si uvedomila, že by ich mohli u nej nájsť. Nelenila a odniesla náušnice k tete, kde ich samozrejme ukryla.

O dva dni sa skutočne u Janky objavili rodičia Lenky vypýtať si náušnice, ktoré patrili k rodinným klenotom a mali aj vysokú hodnotu. Ich prvá cesta viedla k Janke, lebo nik cudzí v byte počas ich neprítomnosti nebol. Janka samozrejme klamala, že nič nevzala, že Lenke by to nikdy neurobila, veď sú dobrými priateľkami. Svoju obhajobu hovorila sebaisto, bez najmenšieho zaváhania. Zastávala sa jej i mama. Pobúrená a aj na dôkaz toho, že dcéra nie je zlodejka, vyzvala rázne rodičov Lenky, aby sa popozerali po byte a hľadali, kde sa im páči. Tí síce nenašli nič, ale odišli so slovami, že nik iný v zmiznutí náušníc nemôže ma prsty, iba Janka a nech si spytuje svedomie .

Keď Janka osamela začalo jej dochádzať, čo spôsobila jej chorobná túžba a že sa všetko neskončilo. Premohli ju strach i obavy. Utekala k tete, zobrala náušnice a poď ho s nimi za rómskou vešticou, aby jej vyložila z kariet, čo ďalej. Rómka jej povedala, že ak nechce zažiť veľká hanbu a nechce skončiť vo väzení, nech jej náušnice radšej predá za 500 korún. Ešte sa spýtala na mená ľudí, ktorým patria a ktorí sú do prípadu zainteresovaní. Janka sa domnievala, že iného východiska nemá. Doma náušnice nemôže mať, predať ich alebo dať do zastavárne tiež nemôže. Atraktívny šperk by zaujal každého a vzbudila by pozornosť. Napokon sa dohodla s rómskou vešticou a tá jej prisľúbil, že všetko zariadi tak, aby jej už dali navždy pokoj.

Na druhý deň sa Lenka i jej rodičia zabili v aute pri nehode. Janka dostala strašný strach, utekala k Rómke, ale dozvedela sa, že veštkyňa umrela na infarkt. Ktorá si suseda povedala, že veru náhle, keď si dala akési náušnice na uši. Janka zostala vydesená, ale tým sa to neskončilo.

Rodinná relikvia sa mstila ďalej. Janka sa v noci zobudila na to, že ju ktosi trasie za rameno. Bola to mama Lenky, ktorá jej povedala: „Ty si nás všetkých zatvorila do hrobu a ja i teraz zatvorím všetky cesty k ďalšiemu životu. Aj tak dlho žiť nebudeš. Budeš taká škaredá, že ťa nik nespozná.“

A tak sa aj začalo diať. Janka za pár dní veľmi schudla, začali jej vypadávať vlasy a pri rozprávaní sa jej vykrivoval kútik úst, ako človeku po mŕtvici. Teraz sa boji. Netuší akú hroznú kliatbu dala Rómka na celú rodinu, lebo zomrela.

Je to prípad, kedy rozmýšľam, čo vlastne urobiť a či vôbec niečo podniknúť... Zatiaľ som jej kázala, aby každý deň úprimnými modlitbami prosila za odpustenie.“


Zaznamenala Katarína Bednářová

pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

čítaj poznámky (4) / napíš poznámku

aktuálne diskusie:
pribeh z pracovne pani Zitybabu0529.May:13:03
Pomocempty_bell22.May:16:08
Cierna magiakvetka20.May:08:37

čitateľov: 8002   verzia pre tlačiareň

fotogaléria
Mar 31, 2019

zilina 32.jpg / ilustračné

klikni na obrázok pre zväčšenie a popis

čítaj poznámky (2854)
napíš poznámku

prezri si archív(612) :

general(140) / ilustračné(153) / zvláštne lokality(214) / fotky užívateľov(105)

vložiť obrázok do galérie

stručné sms správy