?>
ZAREGISTRUJ SA!

login:
heslo:
vyberte si:

fóra [pravidlá]

zaujímavé odkazy

publikovať článok

vyhľadávanie na stránkePutnici.sk na FACEBOOKu


Rady pani Zity na Silvestra i do „kohútieho“ roka
@ mágia a okultizmus     28.12. 04, 03:12

Rok 2005 bude rokom zeleného - dreveného kohúta. Bude priať najmä všetkým pracovitým. Kohút je vraj zvláštny, magický tvor, ktorý ohlasuje nielen východ Slnka ale jeho kikiríkanie plaší zlé mocnosti. Na to, aby sme ho prežili v spokojnosti a hojnosti máme stráviť Silvester podľa istých pravidiel. Pani Zita hovorí:

Na novoročnom stole nesmie byť kuracina. Z bravčového len rezne, nie klobásy alebo pečené prasiatko, či jeho hlava, alebo paprčky. To by ste si kohúta veľmi rozhnevali. Nedávajte na stôl vaječný likér a ani červené víno. Kohút má rád čistú vodu a z alkoholu dajte prednosť bielemu ostrému a bielemu vínu. Z jedál nezabudnite na zelenú zeleninu a ovocie. Vhodné sú zemiaky, ryža, ďalej ryby či iné morské špeciality. Použite recepty, kde sa do šalátov, či iných jedál dáva kukurica, alebo klíčená obilnina. Na stole nesmie chýbať chlieb. Ten má kohút najradšej.

Na sviatočný obrus dajte do prostriedka obilné zrnká, ktoré vysypete do tvaru kríža, pridáte klások, ozdoby zo šúpolia, alebo z dreva. Zapáľte sviečky a to červené, aby po celý rok bola v rodine láska, ružové aby nechýbalo šťastie a zelené aby bolo dostatok peňazí.
Oblečte sa do nových šiat, ktoré by mali byť pestré, nesmú byť tmavé a najviac si ho uctíte, ak sa objavíte v niečom trblietavom.“
Mali by sme vedieť, že v novom roku vyspávať nemôžeme, lebo by sa celkom dobre mohlo stať, že zaspíme svoju príležitosť. Ten kto sa stane ranostajom a nielen v symbolickom význame to môže vo svojej kariére dosiahnuť vysoko. Tak ako kohút vie aj v kope smeti nájsť zlato aj my môžeme zbohatnúť duchovne i materiálne, ak budeme robiť akúkoľvek prácu. Usilovnosťou a neprieberčivosťou nájdeme ono zlato v nejakej podobe. Jednoznačnou devízou budúceho roka je, že ak chceš mať, musíš tvrdo pracovať.

Kohút je veľmi poriadny a čistotný. Aj toto pravidlo dodržiavajme na pracovisku i doma. Kohút je dobroprajný, praje všetkým úspech a lásku, dariť sa bude lekárom, hercom, obchodníkom, ale najmä finančníkom.

/O Roku Kohúta si povieme koncom januára viac/


kb

pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

čítaj poznámky (5) / napíš poznámku

aktuálne diskusie:
Kontakt na paní Zitu?jada_von_ruth13.Oct:11:52
ninanina10.Jan:05:17
poďakovaniemartad28.Dec:12:53

čitateľov: 4565   verzia pre tlačiareň

fotogaléria
Mar 31, 2019

zilina 32.jpg / ilustračné

klikni na obrázok pre zväčšenie a popis

čítaj poznámky (3321)
napíš poznámku

prezri si archív(612) :

general(140) / ilustračné(153) / zvláštne lokality(214) / fotky užívateľov(105)

vložiť obrázok do galérie

stručné sms správy