?>
ZAREGISTRUJ SA!

login:
heslo:
vyberte si:

fóra [pravidlá]

zaujímavé odkazy

publikovať článok

vyhľadávanie na stránkePutnici.sk na FACEBOOKu


Stridžie dni aj na pútnikoch?
@ mágia a okultizmus     6.12. 04, 05:20

Skôr než si prečítate článok s pani Zitou, uvádzam memo, ktoré mi prišlo včera v noci a súvislosti, ktoré mi prišli na um.

Mila Katka,
:ale my sme uz pochopili, ze to okradanie idete obe ruka v ruke. Takych zlych ludi sme uz daaaavno nestretli, a tu na zapade by to asi clovek ocakaval viac ako tam...na vychode;)
:Nech sa dari, len bacha na tie dlhe prsty, raz (onedlho) vam ich niekto skrati...;)
:Ja som nie clovek, ktory nic ,,nezmoze".
:Omegga

Autor mema písal o tom, ako sa vydali z Bratislavy do Košíc, aby im pani Zita pomohla, ale ona vraj nepomohla. Jedna zo žien mala byť tehotná. Samozrejme, že som sa napriek anonymite chcela dopátrať, ako to vlastne bolo. Najprv mi uviedli termím, že v Košiciach boli asi 10. septembra. Nuž cestu z Bratislavy na takýto úkon si určite pamätáme presne a neuvádzame probližný termín. Pani Zita mi povedala, kto za ňou bol z Bratislavy a že tehotná žena medzi nimi naozaj nebola. Na naliehanie som dostala mobilný kontakt, na ktorý sme s pani Zitou volali, ale bol zapnutý len záznamník. Pisatelia mém mi sľúbili, že pošlú fotgrafiu zo svojej návštevy, ale potom si to rozmysleli s tým, že pani Zita by im určite “počarovala”. Aj tu ma zaujala nelogičnosť. Najprv aboslútna nedvôvera a potom obava? V predposlednom meme sa pisateľ vyhrážal len pani Zite. V tomto poslednom už aj mne.

Dostala som memá, ktoré ma varovali, že budem ja potrebovať ešte pomoc, aj také, ktoré mi oznamovali “zaujímavé” aktivity podobných webových stránok. Nuž a čo majú tieto memá spoločné? Jednoducho ide o hru, kde svoju úlohu zohráva konkurencia. Viem, aké je konkurenčné prostredie medzi veštcami. S tými, ktorými robím rozhovory, by sa k podobným praktikám nik neuchýlil. Až na jednu vínimku, nikdy nenadávali na toho druhého. Nuž a atmosféra na internete? Anonymita tu zohráva podstatnú úlohu. Mnohí vystupujú v maskách dobrodejov a zároveň podrazákov. Mnohí hovoria síce štipľavo, brániac si ten svoj názor, ale sú féroví. Ďalší sa prídu pohádať, rozmútiť vodu, prinesú so sebou mračno negatívnej energie a ak im niekto skočí na háčik, medliac si ruky uniknú pod závojom pseudonymu. Na anonymitu internetu budeme musieť asi ešte dorásť.

Vari iba toľko. Spolutvorcami pútnikov ste aj Vy. Stránky teda budú naším spoločným zrkadlom. A čo budú zobrazovať? Náš spoločný portrét.

Katka


S pani Zitou o práve prebiehajúcich stridžích dňoch

Ľudová tradícia 25. november označuje za deň, kedy začínajú pôsobiť strigy, alebo iank povedané, nepriaznivé energie, tie sú vraj intenzívne aj po novom roku. Ako vidí situáciu z pohľadu ľudovej mágie pani Zita?

“Tak ako sa predlžuje noc, tak intenzívnejšie pôsobia temné sily. V podstate až do 13. januára. Okrem nečistých energií však pôsobia aj dobré, ktoré nám môžu pomôcť. Počas týchto dní sa okrem nečistých sil často objavujú aj takzvané “stratené” duše. To sú duše, ktoré zostali pripútané k zemi. Môže ísť o duše samovrahov, ľudí, ktorí zomreli náhle, ktorí mali ťažké hriechy, ale aj o dušičky, ktoré na zemi ostanú po potratoch. Prejavy sú rôzne. Citliví ľudia ich môžu zazrieť ako tiene, ale môžu počuť kroky, hoc nikto v dome nechodí, buchotanie, klopkanie, pády predmetov. Niekdy sa dušička objaví v podobe vtáčika, ktorý intenzívne bude zobáčikom klopkať na okno. Mali by sme vedieť, že negatívne sily sa spájajú a viac ako inokedy sa darí čiernej mágii”.

Existuje nejaké základné pravidlo, ktorým by sme sa mali riadiť?

“V prvom rade je potrebné sa zbaviť chcenia či prianí získať niečo, alebo aj niekoho za každú cenu. Naši starí rodičia vravievali, že vtedy človek zapredáva dušu diablovi. Naozaj vyplnenie túžby sa veľmi ľahko môže spojiť s pôsobením nečistej energie. Preto by som radila, v prvom rade dávať si pozor na to, čo si želáme i na to, čo hovoríme. Čiernej mágii sa veľmi darí, preto nenechávajme napríklad otvorené okná po zotmení. Vo vchodových dverách nechajme kľúč zastrčený, zámku potrime cesnakom. Cesnak zavesíme do spálne a do miestnosti, kde sa najčastejšie zdržiavame. V domácnostiach by nemali chýbať svätené sviečky a svätená voda.

Všimnite si, že sa vyskytuje viac havárií, že niektorí ľudia sú podráždenejší, hádavejší. Vy však reagujte pokojne. Ak táto rozháranosť presahuje určité medze, je čas uvažovať o tom, či sa nejedná o nejaký druh prekliatia, alebo porobenia. Veľmi často sa prejaví po tieto dni rodová kliatba. Ľudia, ktorí takúto zmenu na sebe zbadajú by sa mali modliť každý večer pri sviečke. Keď sa v rodine vyskytlo nejaké nešťastie, je potrebné modliť sa za dušu mŕtveho. Napríklad za dušu samovraha je to až dvadsať rokov, rovnako tak za človeka, ktorý spáchal v živote veľa ťažkých hriechov.“

Predsa len dvadsať rokov je dlhá doba, nedá sa zbedačenej duši pomôcť v kratšom časovom horizonte?

„Dá sa, ale očistiť sa musí celá rodina pod dohľadom skúseného mága. Najúčinnejšie sa pôsobí cez fotografiu zosnulého. Mala som klientku, ktorá sa vydala už dieťatkom. Manželstvo nebolo veľmi dobré a muž zomrel pomerne mladý. Moja klientka si našla priateľa, s ktorým mala ďalšie dieťa. Synček však často intenzívne plakal a bol veľmi nepokojný. Ona mala zasa zlé pocity, že sa jej niekto dotýka, že si k nej líha. Raz sa zdôverila matke, a tá jej potvrdila, že aj ona má pocit akoby za ňou neprestajne ktosi chodil a dýchal jej na krk. Onedlho sa jej prisnil sen a v ňom jej nebohý manžel povedal, že jej nedá pokoj, kým jej nezoberie syna, lebo neznáša ak v jeho dome plače cudzie dieťa. Vytkol jej, že spolu žiadne nemali. Až po tomto sne sa ku mne žena vybrala. Zlá situácia trvala deväť týždňov. Na odliatom vosku sa skutočne objavila tvár jej nebohého manžela. Začala som odrábať na deväťkrát, a až potom sme na vosku uvideli holuba. Teraz je dieťa pokojné a aj žena sa zasa cíti dobre.“

Spomínali ste aj o pozitívne sily...

„Tie fungujú na svätého Mikuláša, ochrancu chudobných a detí. Je to veľký divotvorca. Pri ceste do Izraela zastavil veľkú búrku, žil vraj 342 rokov a jeho ostatky sú uložené v talianskom meste Bari. Inak mne sa ako dieťaťu veľmi často snívalo so svätým Mikulášom. Že je to on, na to sme prišli s mamičkou, keď sme raz zašli na trh a predávali tam sväté obrázky s jeho podobou. Na Mikuláša by sme mali robiť len nevyhnutnú prácu, nesmieme sa škriepiť a ani piť alkohol. Keďže až do Silvestra nebudeme spolu, chcem upozorniť na deň Lucie, kedy naozaj treba zvýšiť opatrnosť a vyvarovať sa čo i len nečistých myšlienok. Tí, čo majú Dávidovu hviezdu, nech ju ukážu v noci z 24. na 25. decembra nebu tak, že si ju položia na ľavú dlaň. Dodajú jej ďalšiu ochrannú silu a vždy im pomôže.“

Viem, že ste pre mnohých pripravili darček

“Áno pripravila. Je ňou kniha s názvom Ako sa uchrániť pred zlom, kde uvádzam mnoho potrebných rád.“

Katarína Bednářová
Foto: Karol Hatala

Kontakt: 0905193339

pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

čítaj poznámky (4) / napíš poznámku

aktuálne diskusie:
Okultni pavlac.snop06.Dec:17:04
Omegga napisalkatka06.Dec:07:17

čitateľov: 6896   verzia pre tlačiareň

fotogaléria
Mar 31, 2019

zilina 32.jpg / ilustračné

klikni na obrázok pre zväčšenie a popis

čítaj poznámky (2854)
napíš poznámku

prezri si archív(612) :

general(140) / ilustračné(153) / zvláštne lokality(214) / fotky užívateľov(105)

vložiť obrázok do galérie

stručné sms správy