?>
ZAREGISTRUJ SA!

login:
heslo:
vyberte si:

fóra [pravidlá]

zaujímavé odkazy

publikovať článok

vyhľadávanie na stránkePutnici.sk na FACEBOOKu


Cestovanie v čase. / Magické cesty časom.
@ mágia a okultizmus     17.9. 04, 08:22

"Začul som prasknutie: energia sa hromadila. Potom ma naplnili emócie a cítil som sa napnutý ako elastický pás. Napokon som počul Obertovo odpočítavanie. Pri nule som tam už nebol. Gravitácia akoby neexistovala - bol som bez fyzického tela a uvedomoval som si svoju existenciu, ale bolo to, akoby som bol rozpustený v okolitom prostredí. Možno uplynuli tri sekundy - čo sa mne javilo ako veľmi dlhá doba. Odchádzal som celý učupený a teraz som ležal vystretý na zemi... Zostal som tam ležať asi desať minút, so zavretými očami, snažiac sa nadobudnúť kontrolu nad svojím telom... Potom som sa dostal na kolená..."

Práve ste si prečítali prvú správu, aká bola kedy v nejakom jazyku publikovaná, o tom aké to je cestovať v čase. Vyššie uvedený popis sa týka cesty, podniknutej 19. januára 1994 mužom, menom Gorilla Eucalypto.

Gorilla a jeho kolegovia

Gorilla a jeho kolegovia prešli mesiacmi zložitých príprav, ktoré im mali umožniť dosiahnuť potrebné majstrovstvo nad mysľou a telom. Dlhé sedenia hypnózy do nich nainštalovali komplikované informácie, potrebné k úspešnému vykonaniu ciest, ako aj vnímavosť, ktorú budú vyžadovať pre podrobné spomenutie si na prostredia, v ktorých sa ocitnú. Je pravdepodobné, že aj tí čitatelia tohto článku, ktorí majú najotvorenejšiu myseľ, budú mať pokušenie zamietnuť jeho obsah. Tvrdenia členov komunity Damanhur, predstavenej v minulom čísle časopisu Kindred Spirit, o tom, že vyvinuli systém, ktorý dokáže vystreliť mužov a ženy naprieč šírim oceánom času, sú skutočne ohromujúce. A predsa, ak je nejaká lekcia, ktorú nás môžu dejiny naučiť, určite je to tá, že hocikto, kto funguje na samotnom pokraji ľudského potenciálu, bude zosmiešňovaný, znevažovaný ako nepríčetný, alebo dokonca, v niektorých prípadoch, mučený či zabitý. Kopernik a Gallileo mali pravdu, katolícky establishment (a rovnako všetci ostatní) sa mýlil. Pravda vyjde najavo, bez ohľadu na to, koľko dočasnej sily a moci sa snaží ju poprieť. Každý z nás sa musí rozhodnúť.

Viac ako Star Trek

V predhovore ku knihe Lawrencea Kraussa "The Science of Star Trek" ("Veda Star Treku") profesor Stephen Hawking hovorí, že "Ak skombinujete Einsteinovu teóriu relativity s kvantovou mechanikou, (cestovanie v čase) sa začína zdať byť možným." Podľa Hawkinga, "postavenie skutočného stroju času nebude také jednoduché ako sadnutie si na stoličku a otočenie pár gombíkmi. Moderné návrhy pre takýto stroj čelia jednému ťažkému problému: zásobám energie." Tvrdí tiež, že "na to netreba veľa peňazí - čo je potrebné, je otvorenosť mysle pre zvažovanie možností, ktoré sa môžu zdať ako fantastické."

Zdalo by sa, že moderná veda je ochromená parametrami, ktoré na seba sama uvalila, parametrami, ktoré vylučujú múdrosť alchýmie, vied o Zemi a ezoterickú múdrosť, ktorá tu nie je len nejakých sto rokov, ale tisícročia.

Gattopardo Tek, jeden z prvý cestovateľov v čase, porozprával časopisu Kindred Spirit o konceptoch, ktorými sa komunita zapodieva pri svojom bádaní v ezoterickom fyzickom svete: "Snažíme sa porozumieť, ako funguje vesmír foriem, ktorého sme súčasťou. Študujeme energie, ktorými môžeme vstúpiť s týmto vesmírom do interakcie, a tiež to, ako môžeme vstúpiť do interakcie s tým, čo leží za hranicami tohto materiálneho sveta, teda do interakcie s božskými, vyvinutejšími rovinami. Takže je veľmi užitočné mať hlboké znalosti súčasnej fyziky, ako aj vecí, o ktorých fyzika ešte stále nič nevie. Integrujeme chápanie fyziky s ezoterickou tradíciou a tiež s tým, čo nám Oberto, spoluzakladateľ Damanhuru, prináša svojím vlastným poznaním a svojími vlastnými experimentami. Tak sme dokázali vybudovať určité štruktúry, ktoré využívajú technológiu, ktorú my nazývame "magická". Schopnosť porozumieť tejto logike predstavuje krok, ktorý je zložitý, ale predsa ešte stále celkom jednoduchý v porovnaní s inými štruktúrami, ktoré sme tu dokázali vyrobiť."

Hoci, problém energie pretrváva. Ako môžu vygenerovať obrovské množstvá energie, potrebné na zmenu univerzálnych zákonov - čo i len na minútu - v ktorých funguje náš fyzický svet?

Chrám ľudstva

Odpoveď leží v 'Tempio dell'Uomo', podzemnom komplexe v Damanhure, inak známom ako Chrám ľudstva. Určite vyzerá krásne, a obrady, ktoré sa tam vykonávajú, sú dôležité pre život tamojšej komunity, ale Chrám je tiež čosi iné. Možno ho opísať ako gigantickú batériu. V stenách, obtočené okolo pilierov, vložené do vysoko dekoratívnej omietky a vsadené do skaly, z ktorej bola štruktúra vytesaná, je vyše 300 ton obvodov a spojov, ktoré využívajú ozajstnú periodickú tabuľku minerálov a kovov. Táto "batéria" bola skonštruovaná podľa "selfickej vedy", ktorá, ako vravia Damanhurania, je starovekou vedou, odvodenou od základnej formy nášho vesmíru, špirály. Poznali ju Egypťania, Kelti a Arabi, ktorí ju používali až do 8. storočia p.n.l.

"Selfica je praktický spôsob využívania špirál a kovov pre koncentráciu a nasmerovanie vitálnych energií. "Selfy" sú vytvorené zväčša zo zlata a striebra, pretože to sú najlepšie vodiče, no možno tiež použiť meď a mosadz."

Energie, ktoré možno koncentrovať a usmerňovať "selfom", majú množstvo foriem. Podzemné umiestnenie chrámu ho robí ideálnym pre uskladňovanie energie, o ktorej Damanhurania vravia, že tečie "synchronickými" líniami zemskej energie, z ktorých niekoľké sa zbiehajú v Damanhure. Ritualistické prostredie Chrámu značí, že v jeho skalnatom objatí je možné vygenerovať veľké množstvá energie takými ľudskými aktivitami, ako je tancovanie, spievanie a meditovanie - túto energiu je potom možné uskladniť v obvodoch Chrámu.

Túto uskladnenú energiu je potom možné extrahovať vykopávaním (hovoria, že medzi množstvom a kvalitou vykopanej skaly a množstvom extrahovanej energie je priama úmera) a umeleckými prácami - výsledkami použitia Vôle, Kreativity a Významu pre vytváranie Krásy. Damanhurania fungujú na báze, že medzi rozsahom dekorovaných povrchov a množstvom vygenerovanej energie je presný vzťah. (Použitie skla im, napríklad, umožňuje zdvojnásobiť povrchovú oblasť v rovnakom priestore, keďže má dve strany.) Toto je jeden z dôvodov, prečo je pre nich umenie také dôležité.

Chrám je potom možné výstižnejšie opísať ako ohromný kondenzátor, ktorý najprv buduje a potom uvoľňuje energiu, usmerňovanú vo svojej hlbokej kovovej štruktúre.

Damanhurania vyvinuli dva odlišné spôsoby cestovania v čase. Jeden zahŕňa prenos toho, čo oni nazývajú "jemné telo" cestovateľa, čo možno priliehavejšie preložiť ako "esenciu" či "ducha" danej osoby. Ten druhý spôsob zahŕňa plnú dematerializáciu a opätovnú materializáciu "jemného", ako aj fyzického tela.

Dva kľúčové koncepty, vzťahujúce sa k damanhurskému cestovaniu časom, sú Baňa času a Kabína času. Baňa času je "geografické územie - prirodezené alebo vytvorené človekom - a zvyčajne sa nachádza pod zemou" a charakterizujú ho "synchronické toky" (línie a uzly). Sú totožné s tzv. "ley líniami", teda "dračími žilami", ako sa im tiež hovorí. Bane času sú najsilnejšie, keď sa niekoľko takýchto synchronických "dračích žíl" zbieha a vytvára uzol (ako je tomu práve v Damanhure).

Damanhurania veria, že Bane času "nám umožňujú stavať energetické stanice skutočne vyspelej komplexnosti pre využitie k dimenzionálnym výmenám, cestovaniu časom a priestorom, alchymistické laboratóriá pre reinkarnačné programy alebo pre výmeny charakterov, liečivé kabíny atď. Časové bane sú miestami, ktoré majú potenciál pre uskladňovanie dostatočného množstva energie, zo synchronických dračích žíl alebo z ľudských aktivít, čo umožňuje, aby mohlo prebehnúť cestovanie časom. 'Tempio dell'Uomo' bol postavený na obrovskej Časovej bani, ktorej charakteristiky boli do značnej miery zosilnené rituálnym spievaním, tancovaním a umením, ktoré tam prebiehajú, ako aj alchymistickým jazykom, ktorý zdobí steny a piliere miestností. Ohromný obvod Chrámu, pospájaný so sféroselfami a inými uskladňovacími mechanizmami, umožňuje na tom jednom mieste uskladniť dostatok energie pre cestovanie v čase.

Časová kabína je "veľmi zložitá Selfická štruktúra, ktorá sa využíva na cestovanie v čase a priestore. Je aplikáciou veľmi vyspelej magickej a fyzickej technológie. Využíva selfy, gule, sféroselfy (selfy guľovitého tvaru), kryštály, elektro-magnetické polia, oscilátory, laserovú technológiu a prepracované selfické a alchymistické zariadenie prejej aktiváciu, plánovanie a nabíjanie."

Preklad článku z časopisu Kindred Spirit: DreamingWolf. Preklad publikovaný s láskavým povolením redakcie časopisu Kindred Spirit. © Kindred Spirit, 2003.

ZDROJ:dreamingwolf.host.sk

pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

čítaj poznámky (7) / napíš poznámku

aktuálne diskusie:
Cestafazon17.Sep:08:47

čitateľov: 3978   verzia pre tlačiareň

fotogaléria
Mar 31, 2019

zilina 32.jpg / ilustračné

klikni na obrázok pre zväčšenie a popis

čítaj poznámky (3321)
napíš poznámku

prezri si archív(612) :

general(140) / ilustračné(153) / zvláštne lokality(214) / fotky užívateľov(105)

vložiť obrázok do galérie

stručné sms správy