?>
ZAREGISTRUJ SA!

login:
heslo:
vyberte si:

fóra [pravidlá]

zaujímavé odkazy

publikovať článok

vyhľadávanie na stránkePutnici.sk na FACEBOOKu


Britský magik Dave Lee vyvolal takúto bytosť a techniku nazval „mágia chaosu“ / Európsky tulpu
@ mágia a okultizmus     16.9. 04, 08:19

Tibet bol dlhé stáročia izolovaný od okolitého sveta. V lámasériach – kláštoroch – sa podrobne preskúmavali ľudské možnosti a ich rozšírenie. Či už bonpopa / vyznávač starého náboženstva Bonu /, alebo buddhista v žltej či červenej čiapke vedeli všeličo o symboloch, ktoré sa vyskytovali v snoch, lebo ich ľudia v zmenených stavoch vedomia kreslili, či si o nich len vysoko v horách, pri zriedenom vzduchu rozprávali. Vedeli, že symboly sú ohniská ľudského vývoja – a vie to dnes freudovská i jungianska psychoterapia. Vedeli, že zobrazujú aj to niečo čo človeku bráni žiť plnohodnotný život, či prejaviť všetky svoje schopnosti. Čo moderná psychológia nazve dnes komplexové pole, starý bonpopa v rámci tradície svojej duchovnej skúsenosti hovoril o démonoch hôr či skál. Hovoril o schopnosti niektorých zasvätených, teda vyškolených, vyučených ľudí, vytvoriť bytosť duchovnú – tulpu. Bola to zväčša niektorá bytosť z náboženskej tradície, ktorú vytvorili silou svojej predstavivosti. Bola to bytosť čisto energetická, niekedy veľmi zhustená, takmer do hmotnej podoby. Kopírovala predstavu božstva, ale častejšie svojho stvoriteľa ... ( Ozaj nebol aj človek najskôr taký tulpu ? )

Spisovateľka David-Neelová sa s takýmto bytosťami v Tibete stretla a podrobne svoje zážitky opísala. V súčasnosti sa o vytvorenie tulpu usilujú – raz s väčším, raz s menším úspechom v mnohých končinách sveta. Britský magik Dave Lee vyvolal takúto bytosť z nehmotného sveta a techniku nazval „mágia chaosu.“ Podľa autora metódy môže potom tulpu uzdravovať každého, kto to potrebuje.

Uskutočnil experiment. V jednom diskotékovom klube najskôr pripravili všetko na nezvyčajný večer, na stretnutie vyznavačov „mágie chaosu.“ Skúšali svetlá – zelená, žltá, červená, modrá. Potom nasledovala skúška hudby... Poslucháč mal dojem, že zachytil niečo z Mozarta. O okamih sa tie tóny stratia a vystrieda ich niečo, čo pripomína flautu, po niekoľkých sekundách bolo počuť zvonce, triangle, hrkálky, píšťalky, antické a turecké činelky, ktoré prechádzali do jemných tónov huslí a klavíru- Všetko fungovalo. Na rad prišla podlaha. Dave Lee kreslil podľa starých predlôh rôzne rituálne obrazce, ktoré majú podľa tibetských majstrov meditácie navodiť väčšiu vnímavosť, spojenia so silami prírody, tranz. Kreslil znaky, obrázkové podpisy rôznych bytostí zo zeme i vesmíru, z celého neviditeľného sveta. Doplnil ich čiarami a trojuholníkmi červenej, žltej, zelenej, modrej a fialovej farby. Všetko kreslil kriedami. Znaky sa prelínali, niektoré boli uzatvorené v kruhoch, iné sa rozprestierali do vlnoviek. Miestami vytvárali dojem, že ide o štylizovaný vysokohorský kvet z tibetských lúk Všetko bolo prichystané na večer, keď budú bosí tanečníci chodidlami stierať kresby. Spolu s hudbou a svetelnými efektami technoaktivitami, vyvolávajú v ľuďoch tranzové stavy. Vzniklo čosi nadzmyslové, čo má pôsobiť relaxačne a liečivo.

Čo sa deje v ľudskej duši

Mágia chaosu je ukážka prastarej tibetskej spirituality a najmodernejšej technohudby. Sú to vlastne zaklínadlá našej doby. V psychoterapii ide o to isté o čo usilovali liečitelia všetkých čias, nech sa nazývali akokoľvek: mágovia, čarodejníci, šamani, vedmy, liečitelia, zariekavači ... Naučiť ľudí rozpoznať čo je láska, čo úprimnosť, zbabelosť, uhýbanie, zveličovanie, strach, poníženie... Boli to po celé tisícročia tiež majstri vzťahov: rodinných, milostných, obchodných, susedských.

Aj pohyby tanečníkov po farebných obrazcoch pod vedením magika chaosu Dave Lee pripomínali chvíľami hadí, fakírsky či sufíjský tanec. Niekedy vznikali až extrémne pohyby tela. Niektorí si vždy vyberú len jeden rituálny obrazec a pohybujú sa po ňom dovtedy, až je pod ich nohami čistá podlaha. Stieraním magických čiar prijímajú do seba vyžarovanie – ich silu a účinok, Pri týchto tancoch sa aktivizuje bytosť tulpu, ktorá nasmerúva pozitívnu energiu proti vírusom v tele človeka.

Tulpu riadi tanec a upriamuje energiu tam, kde to človek potrebuje. Energia vraj zabíja všetky druhy baktérií a vírusov lepšie, ako chemický účinok liekov. Zasahuje životné a rozmnožovacie orgány baktérií, ktorým tak znemožňuje existovať v orgánoch človeka.

V niektorých lámasériach v Tibete sa tiež tancovalo po takýchto kresbách. Vtedy však pri tom zneli hrdelné hlasy mníchov, ktorí sa na taký spev školili niekoľko rokov. Takisto využívali zvuk hrkálok, činel, trúbok, rohov. Aj moderná technohudba má širokú škálu zvukov, ktoré dokážu zaktivizovať mozgové vlny a tie spôsobia tanec buniek v celom tele. Mágia chaosu už zbavila mnohých ľudí alergií, vyrážok, psoriazy. Zmizla niektorým senná nádcha a rôzne vredové ochorenia žalúdka a dvanástnika. Lekári potvrdili, že niektorým pacientom sa pod vplyvom tulpu zlepšil aj krvný obraz. Stratila sa chudokrvnosť a vyrovnal sa počet bielych a červených krviniek. Zdá sa, že skúsenosti z rôznych kultúr budú to jediné, čo pomôže zajtra zažehnať to, čo človek včera a dnes povyvádzal. Mystika, mágia a viera sa spojili, aby znovu ukázali svoju silu.

Štefánia Vejchodská

pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

čítaj poznámky (0) / napíš poznámku
čitateľov: 3620   verzia pre tlačiareň

fotogaléria
Mar 31, 2019

zilina 32.jpg / ilustračné

klikni na obrázok pre zväčšenie a popis

čítaj poznámky (3334)
napíš poznámku

prezri si archív(612) :

general(140) / ilustračné(153) / zvláštne lokality(214) / fotky užívateľov(105)

vložiť obrázok do galérie

stručné sms správy