?>
ZAREGISTRUJ SA!

login:
heslo:
vyberte si:

fóra [pravidlá]

zaujímavé odkazy

publikovať článok

vyhľadávanie na stránkePutnici.sk na FACEBOOKu


Predstavujeme Patrika Bálinta, ktorý sa zaoberá regresnou terapiou. / Svojich rodičov sme si vybrali pred narodením
@ alternatívne vedy     17.8. 04, 05:19

Mohli by ste sa trochu predstaviť? Ako ste sa dostali k regresnej terapii?

“Študoval som na ČVUT v Prahe software-ové inžinierstvo ( 1992-1997 ), kde som sa stretol s Ing. Andrejom Dragomireckým, ktorý nám prednášal psychológiu. Tam som sa prvýkrát zoznámil s regresnou terapiou. Neskôr som u Andreja absolvoval kurzy. Regresná terapia ma natoľko zaujala, že už skoro jedenásť rokov je mojou záľubou a štyri roky aj prácou. Posledný rok pripravujem svoje kurzy regresnej terapie, kde prednášam základy aj pokročilé techniky a postoje z mojej praxe. Pôsobím v Martine.”

Regresná terapia sa tak trochu stala módnou, kto je jej "otcom", kam siahajú jej korene?

“Korene regresnej terapie by sme mohli zasadiť do obdobia Starovekého Egypta, kde sa hojne využívala. Niektoré zmienky siahajú až do obdobia Atlantídy, odkiaľ sa mohli prirodzene “presunúť” do Starovekého Egypta. Z tohoto obdobia máme však len nepriame ukazovatele práve z práce regresnej terapie. Asi nie je možné jasne povedať kto je jej “otcom.” V 50-tych rokoch minulého storočia prišiel asi s prvými informáciami L. Ron Hubbard zo Spojených Štátov Amerických. Približne v tomto období začali prenikať prvé informácie tiež z Poľska aj zo Švajčiarska. Je mnoho smerov, ktoré si žijú svojím vlastným životom, či už viac alebo menej popularizované. V Čechách sa o rozvoj regresnej terapie asi najviac zaslúžil Andrej Dragomirecký z Prahy.Podľa môjho názoru sa zdá, že všetky tieto pramene sú len následovníkmi prameňov obdobia Atlantídy alebo Starovekého Egypta.”

Kto môže robiť tento druh terapie. Nesie so sebou aj nejaké riziká? Je vhodná pre každého?

“Prihláška na kurz obsahuje upozornenie, že by sa ho nemali zúčastňovať ľudia silno psychicky labilní, alebo tí, ktorí užívajú psychofarmaká. V terapii je to podobné. Psychiatrických pacientov nie je vždy možné riešiť ambulantne. V terapii prechádzame traumy z minulosti, takže riziko tiež môže predstavovať pre ženu vo vysokom štádiu tehotenstva. Inak sa terapia v tomto období doporučuje, hlavne techniky rozhovoru s ešte nenarodeným dieťatkom a podobne. Samozrejme hlavne vtedy, keď žena a dieťa prežívajú nejaké problémy.”

Aký je jej efekt?

“Teória regresnej terapie hovorí o hľadaní príčin problémov v traumách, ktoré sme prežili niekedy v minulosti. Práve preto, aby sme už v tej minulosti nemuseli ostávať a mohli sa naozaj zaoberať prítomnosťou. Ak nájdeme príčinu, alebo príčiny, našich problémov a tieto spracujeme, už nie je potrebné, aby sme sa ďalej s daným problémom zaoberali. Prestáva sa prejavovať . Problém “odchádza” a my môžeme ísť ďalej. Ak sa naplní tento scénár v terapii, niekedy sa dejú “zázraky” a to aj z dlhodobého hľadiska, asi ako vo všetkých smeroch, ktoré sa snažia hľadať a riešiť príčiny našich problémov, nie iba dôsledky.”

Veľa sme si vraj odniesli i z našej prenatálnej existencie. Kam sa viete až dostať?

“Prax regresnej terapie nám ukazuje, ze prenatálne obdobie a pôrod je akoby malým zhustením nášho celého života. To, čo sme prežili v lone mamy, potom akoby “znova” môžeme riešiť v emóciách, vzťahových problémoch, v našich rozhodovaniach atď. To, čo sme prežili pri pôrode, potom akoby “znova” môžeme zakúsiť pri našich telesných ťažkostiach a chorobách. Ak sa k tomuto obdobiu “vrátime” môžeme pochopiť a prijať niektoré problémy, ktoré nás trápia.

Dostávame sa až k počatiu ba aj pred. Informácie, ktoré ponúka obdobie krátko pred počatím, sú veľmi zaujímavé z pohľadu, prečo sme si vybrali práve našich rodičov, čo prichádzame riešiť na tento svet, s kým sa chceme stretnúť a podobne.

Z praxe regresnej terapie je prenatálne obdobie a pôrod jedno z najdôležitejších období, ktorým sa zaoberáme v terapii. Možno aj preto, lebo toto obdobie je jediná trauma spoločná pre všetkých ľudí na zemi. Každý tam samozrejme prežíva niečo iné.”

Aký je váš názor na minulé životy a ich vplyv na náš súčasný?

“V terapii sa dostávame nielen do neďalekej minulosti, detstva, prenatálneho obdobia a pôrodu, ale aj ďalej. Ukazuje sa, že korene niektorých problémov nemusia byť len z tohoto života. Prejdením príčin problémov z takzvaných “minulých životov” môžeme nielen vyriešiť daný problém a pochopiť prečo sa nám deje, ale sa aj prípadne dozvedieť niektoré duchovné a vesmírne zákonitosti. To nám potom umožňuje posun ďalej aj v tejto oblasti nášho poznania.”

S pánom Bálintom sa na tému prenatálneho života i o minulých životoch ešte porozprávame.

Pýtala sa: Katarína Bednářová

viac informácií na http://www.regresnaterapia.sk

pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

čítaj poznámky (12) / napíš poznámku

aktuálne diskusie:
regresná terapialogin29.Aug:03:16
prednatalne obdobie-dida17.Aug:12:20
regresna terapiasuzana----.17.Aug:05:23

čitateľov: 16591   verzia pre tlačiareň

fotogaléria
Mar 31, 2019

zilina 32.jpg / ilustračné

klikni na obrázok pre zväčšenie a popis

čítaj poznámky (1125)
napíš poznámku

prezri si archív(612) :

general(140) / ilustračné(153) / zvláštne lokality(214) / fotky užívateľov(105)

vložiť obrázok do galérie

stručné sms správy