Homeopatická poradňa / Ťažkosti s ischiasom
@ alternatívne vedy     27.11. 03, 10:59


Radí vynikajúca homeopatka z Košíc pani MUDr. Marika Tomášová 055/ 644 39 25

mef píše: „Pravidelne ma bolí chrbtica. Vysledoval som súvis s počasím. Chcel by som vedieť či aj ischias možno liečiť homeopatickými liekmi.“

„Hlavne s príchodom jesene, zmenou počasia, chladnými ránami ako aj končiacimi sa prácami na záhradke veľmi často prichádzajú za mnou pacienti s diagnózou ISCHIA. Prejavuje sa bolesťami v oblasti pravého alebo ľavého nervu ischiadiku, zriedkavo obojstranne. Pacienta treba starostlivo vyšetriť a diagnózu musí potvrdiť odborný lekár. Dôležité je vylúčiť tumorálny pôvod ochorenia, kompresívny syndróm alebo lumbálny vertebrogenny syndróm z poškodenia chrbtice. Predovšetkým treba spočiatku zabezpečiť pokoj a až neskôr je indikovaná fyzikálna liečba.

Dobré skúsenosti mám s BELLADONNOU - bolesti sa bleskovo objavujú, ale i bleskovo miznú. Najčastejšou príčinou týchto procesov je miestne prudké ochladenie, napr. chladné miesto pri okne, Pacient je precitlivelý na chlad.

BRYONIA: je účinná v prípadoch kedy majú bolesti pichavý charakter.

ACONITUM: podávame keď bolesti spôsobuje suchý, chladný vietor. Pozdĺž nervu pacient akoby cítil žeravý drôt.

DULCAMARA: bolesti sa objavujú po premoknutí alebo prechladnutí. Bývajú silné.

Osvedčila sa mi veľmi aj špecialita TRAUMELL tabletky.

Vymenovala som vám len pár liekov zo širokej palety možností- Ich výber musí stanoviť lekár - homeopat, ktorý určí aj riedenie a dávkovanie. Veľmi dobré skúsenosti sú s konštitučnými liekmi THUYA, ZINCUM, METALLICUM, ale pri tomto výbere musí pacient zodpovedať svojmu konštitučnému lieku. Vhodná je kombinácia s akupunktúrou a veľmi účinne a rýchlo stav upravuje BIOREZONANCIA.

kb
Foto: Karol Hatala


(c) Putnici / http://putnici.sk/