Homeopatická poradňa / O ťažkostiach s vyprázdňovaním
@ alternatívne vedy     31.7. 03, 04:51


Radí vynikajúca homeopatka z Košíc pani MUDr. Marika Tomášová 055/ 644 39 25

putnici.sk píše: Dnes bude reč o probléme, o ktorom sa skôr zvykne z ostychu mlčať. Samovoľný odchod moču a stolice sú iste veľmi nepríjemné ťažkosti, ktoré podstatne znižujú kvalitu života. Podľa štatistiky na stránkach ministerstva zdravotníctva však vôbec nejde o zanedbateľnú zdravotnú ťažkosť.

„Samovoľný odchod stolice a moču sú častým dôvodom, pre ktorý naše centrum navštívia ľudia trpiaci týmito problémami. Aj keď uvádzam niektoré z bohatej škály homeopatických liekov musím upozorniť pacientov, že vždy je potrebné a nutné poradiť s lekárom a po dôkladnom vyšetrení vydiferencovať príčinu. Najvhodnejší homeopatický liek potom určí lekár - homeopat.


AlOE: Bolesti brucha, nutkanie na stolicu najmä v ranných hodinách. Po jedle pociťujú časté nutkanie na stolicu a to také prudké, že často im stolica ujde ešte pred príchodom na WC. Častý je odchod stolice aj pri močení.


AETHIOPS ANTIMONIAUS: Často ide o následok koliky, stav sa zhoršuje chladom ale aj veľkým teplom a pri pohybe. Časté nutkanie na stolicou, ktoré sa nedá ovládať vôľou.


ARSENICUM ALBUM: starší vychudnutí ľudia, časté a náhle nutkanie na močenie, pri vyprázdňovaní pocit pálenia, často sa pomočia.


CAUSTICUM: nepokojný, zimomravý, depresie, časté svrbenie - najmä u žien. Moč odkvapkáva pri smiechu, kašli a kýchaní.


SEPIA: s častým nutkaním a vždy pri odkvapkávaní moču.“

kb


(c) Putnici / http://putnici.sk/