Homeopaticka poradňa / Letné žalúdočné ťažkosti
@ alternatívne vedy     9.6. 03, 10:02


Radí vynikajúca homeopatka z Košíc pani MUDr. Marika Tomášová 055/ 644 39 25

putnici.sk píše: V lete viac ako po iné ročné obdobia sa môžu objaviť bolesti brucha a nevoľnosť. Čo by nemalo chýbať v našej homeopatickej lekárničke ak sa vyskytnú takéto ťažkosti? O odpoveď sme požiadali pani riaditeľku súkromného zdravotného a liečebno-preventívneho centra Aralia MUDr. Máriu Tomášovu:

„Pri častých žalúdočných obtiažiach v letných mesiacov spojených so zvracaním sú vhodné 3 veľmi účinné homeopatické lieky. Pravda vždy po konzultácii s lekárom - homeopatom. V prvom rade je to NUX VOMICA – v prípade keď je chorému na zvracanie, zvratky sú kyslé, po vyvrátení nastáva úľava.
Ťažkosti nastali po prejedení sa, alebo po požití neúmerného množstva nápojov i alkoholických.

ANTIMONIUM CRUDUM pomôže ak ide o zvracanie, ktoré má chuť požitých jedál, pri pocite plnosti v žalúdku a problém nastal po hltavom požití veľkého množstva jedla. Jazyk býva bielopovlečený.

IPECA je účinná ak chorý pociťuje neustálu nevoľnosť spojenú so zvracaním, jazyk nie je bielo povlečený ale chorý výrazné slinení.

Pri ľahších stavoch, ľudovo nazývaných pokazený žalúdok bez zvracania, stačí užiť špecialitu GASTROCYNESINE. Dostať ju bez predpisu v špecializovaných lekárňach.“

spracovala kb.


(c) Putnici / http://putnici.sk/