Homeopatická poradňa / Vypadávanie vlasov
@ alternatívne vedy     26.5. 03, 06:57


Radí vynikajúca homeopatka z Košíc pani MUDr. Marika Tomášová 055/ 644 39 25

putnici.sk píše: Aj vy ste vyskúšali všetky možné odporúčané šampóny ako naša vlasy vám vypadávajú ďalej? Homeopatia často zasahuje tam, kde strácame nádej na zlepšenie stavu. A ako je to v prípade vypadávania vlasov?

„Vypadávanie vlasov - alopécia je dispozičné ochorenie, ktoré býva buď vrodené, alebo vzniká ako prejav starnutia. Vypadávanie vlasov v mladšom veku je konštitučná, občas dedičná, niekedy výživová odchýlka. Často sa dostaví ako následok ťažkých ochoreniach, najmä po infekciách. Príčinou môžu byť cievne poruchy a treba uvážiť aj anémiu, podvýživu, alebo nedostatok vitamínov. U mužov treba zistiť hladinu testosteronu. Ďalšou príčinou môže byť nedostatočná hygiena vlasov. Homeopatická liečba plešatosti nemá zázračný účinok, je potrebná trpezlivosť, ale jednoznačne som sa pri liečbe vypadávania vlasov stretla s dobrým výsledkom. Vymenujem iba niekoľko liekov.

ACIDUM HYDROFLUORICUM - pacient má zvýšenú telesnú a psychickú aktivitu, no malú vytrvalosť. Potí sa, vlasy sa štiepia a lámu.

GRAPHITES - lenivý, tučný, nenásytný, zimomravý pacient, trpiaci zápchou. Na koži vo vlasatej časti sa mu vytvárajú šupiny.

NATRUM MURIATICUM - pacient má celkovú demineralizáciu, suchú pokožku a silný smäd. Žiada sa mu soľ.

SELENIUM - pacient je vyčerpaný, depresívny a má mastnú pokožku.

THALIUM - ak je vypadávanie po ťažkej chorobe.

THUJA - na koži sú často bradavice. Tieto homeopatiká sú na lekársky predpis, riedenie určí lekár - homeopat.“

spracovala Kb


(c) Putnici / http://putnici.sk/