Homeopatická poradňa / Na spánok detí nenávykové lieky
@ alternatívne vedy     16.5. 03, 05:17


Radí vynikajúca homeopatka z Košíc pani MUDr. Marika Tomášová 055/ 644 39 25

putnici.sk píše: Našu čitateľku trápi zlý spánok jej dvanásťročnej dcérky. Zaujíma ju, či je účinná homeopatická liečba, pretože klasické lieky sa obáva podať.
„S poruchami spánku u detí sa v každodennej praxi stretávame veľmi často. Význam homeopatík pri liečbe spočíva v globálnom prístupe k ochoreniu a v jej chemickej netoxicite. Je známe, že opakované podávanie hypnotík deťom môže vytvoriť základ pre neskoršiu toxikomániu.

Z homeopatických liekov sú na mieste GELSÉMIUM pri ťažkom zaspávaní, nepokojnom spánku, záškuboch. Za týmto prejavmi sa obyčajne skrýva strach zo školy, písomky, či skúšky.

Ďalej je to ARGENTUM NITRICUM ak má dieťa ťažké sny, budí sa a obavy z toho, čo bude. Keď sa dieťa prevaľuje na lôžku, náhle sa prebudí a je nadmerne aktívne pomáha COFFEA TOSTA.

KALIUM PHOSPHORIKUM podávame vyčerpaným deťom, ktoré hovoria zo spánku a majú nočné mory. Zúrivým a rozmarným deťom, ktoré sú ospalé cez deň, ale v noci nespia a upokoja sa v náručí ordinujeme CHAMOMILLAE a napokon ak sa dieťa budí okolo 3 až 4 hodiny ráno, zaspí okolo 6. hodiny a má nepokojný spánok je vhodná NUX VOMICA. Napokon by som ešte spomenula CINU pri nepokojnom spánku a škrípaní zubami.

Lieky sú na predpis, pretože konzultácia s lekárom je nevyhnutná. Dobre sa osvedčila spolu s podávaním homeopatík aj biorezonancia.“

kb


(c) Putnici / http://putnici.sk/