ZAREGISTRUJ SA!

login:
heslo:
vyberte si:

fóra [pravidlá]

zaujímavé odkazy

publikovať článok

vyhľadávanie na stránkePutnici.sk na FACEBOOKu


Stránky Dr. Jesenského  

prihlásení užívatelia

aktívni za posl. 5 min.

poč. registrovaných užívateľov:49485

V tejto chvíli prezerá stránku 0 registrovaných užívateľov 105 anonymných užívateľov.

Vítame nového registrovaného užívateľa: SheilaScare

výstupy
Ak chcete na vašej stránke zverejňovať zoznam správ z našej stránky môžete použiť tento výstup, alebo viac podrobný výstup.
XML/RSS.Pohľad regresnej terapie na rodičov a počatie
@ alternatívne vedy -> alternatívna medicína     13.11. 08, 02:47


Každý z nás má matku a otca. Väčšinou prichádzame na tento svet cez milostný akt dvoch ľudí (výnimky sú deti počaté umelým oplodnením, ale aj oni vznikajú spojením spermie a vajíčka). Kvalita a okolnosti spojenia týchto dvoch ľudí, v chvíli počatia, sa odovzdá a uloží do nevedomia potomka na celý život. Túto informáciu o vzťahu otca a matky (spermie a vajíčka) si nesieme uložené v psychike ako výbavu a nástroj k milostnému aktu a počatiu dieťaťa v budúcnosti. Rodičia znamenajú už pri počatí istú matricu postojov, názorov, modelov, podľa ktorej budeme spontánne fungovať v budúcnosti.

Veľa sa už v súčastnosti hovorí a píše o dôležitosti prenátalného vývoja pre dieťa a vplyvu udalostí na jeho budúci život, ktoré ho počas prenatálneho vývoja stretnú.( na Slovensku Patrik Bálint)
Ako prvý venoval pozornosť rannému detstvu a jeho dopadu na vývoj osobnosti Sigmund Freud. O sebakontrole a možnosti zmeniť vnútorné prežívanie jednotlivca hovorí:

„Človek nie je pánom vo svojom vlastnom dome, jeho city a fantázie sa nedajú ovládať silou rozumu.“

Pomenoval oddelenú a neprijatú časť psychiky ako komplex. Predpokladal, že sa formuje v detstve a ukladá v nevedomej časti psychiky. Dnes už vieme o tomto pocese viac. Máme účinné nástroje ako pomôcť. Jedným z nich je regresná terapia.

Dieťa je spojené pupočnou šnúrou s matkou a to nielen fyzicky, ale pociťuje aj jej psychiku a cíti sa jej súčasťou a teda sa stotožňuje s pocitmi, postojmi, názormi, myšlienkami, reakciami a prežívaním.. Preberá do svojho repertoára všetky jej pocity, reakcie a prejavy. Jej vzťah k otcovi, k rodičovstvu, k sexualite, k ženstvu a mužstvu ako takému, k ostatným členom rodiny, k bohu a k životu celkovo. Ukladajú sa ako model, ktorý jedinec neskôr v podobných situáciách bude používať pri spoznávaní sveta a seba v ňom na úrovni spoločenskej, sexuálnej a spirituálnej.

Príklady z mojej praxe regresnej terapie:

Klientka vo vzťahu mimo manželstva nedokázala prijať dieťa ako dar, hoci po ňom so svojím partnerom veľmi túžila. Nerozumela tomu a v regrese zistila, že aj ona bola počatá ako nemanželská a jej matka ju nedokázala na počiatku tehotenstva akceptovať, odmietala ju. Bola považovaná za problém. Tento model sa u klientky zopol na úrovni nevedomia okamžite ako sama otehotnela a vytúžené dieťa s partnerom, ktorého dobre poznala a milovala, nedokázala akceptovať. Partner sa nechcel s ňou oženiť. Predtým jej to nevadilo. V 5.týždni tehotenstva pociťovala svoje dieťa ako problém. Uvedomila si, že bude nemanželské. Správala sa ako jej matka a zmenila aj svoj postoj voči partnerovi, ktorý tomu nerozumel a nevedel ju upokojiť a vyhovieť jej tlaku, aby sa zosobášili. Vzťah sa rozpadol a žena zažila traumu interupcie. Po 3 rokoch, niekoľkých terapiách, je pripravená na tehotenstvo. S novým partnerom je vydatá. Expartner žije v novom voľnom vzťahu a túži po potomkovi.

Ďalšia klientka, vedela, že bola adoptovaná v útlom veku. Prežila šťastné detstvo s adoptívnymi rodičmi. Poznala úplnú rodinu. Ako dospelá v troch, po sebe následujúcich vzťahoch s mužmi, nebola schopná prejaviť telesnú náklonnosť. Zrazu opakovala model, ktorý sa v jej psychike spínal z momentu počatia. Nebola schopná opätovať city a precítiť milostný akt. Uvedomovala si, že blok je v nej. Nepoznala jeho príčiny. V regrese prechádzala svojím počatím a prežívala pocity matky, ktorá bola znásilnená opitým manželom, jej biologickým otcom. Uvedomila si okolnosti počatia a zdroje svojich postojov, pocitov a blokád. Ako gesto zmierenia, po niekoľkých terapiách, vyhľadala biologickú matku a porozprávala sa s ňou. Matka bola veriaca a všetku bolesť pokorne riešila modlitbou. K adopcii ju donútil manžel. Klientka jej poďakovala za svoj život a viac sa nestretli. Má nového priateľa a jej pociťovanie sa výrazne zmenilo.

Keďže my už dnes vieme, ako hlboko nás moment počatia a prenatálneho vývoja poznačuje, je nádej pre budúce generácie, že vedome im nebudeme odovzdávať negatívne pocity a budeme dieťa informovať o tom, čo sa deje a oddeľovať svoje od jeho prežívania. Dieťa by malo dostať život v milostnom akte lásky dvoch ľudí.

„Čo najviac radosti a primeraných reakcií na každodenné problémy. Čo najviac komunikácie smerom k partnerovi a aj k dieťatku.“ Tak svojím deťom odovzdáte použiteľný a užitočný nástroj na uchopenie problémov v budúcnosti. Nedá sa vyhnúť všetkým negatívnym vplyvom a situáciám, nedokážeme žiť vo vzduchoprázdne bez postojov a emocionálnych reakcií. Patria k životu, k správaniu ľudí a posúvajú nás k novým objavom seba samých.

Čo však s nami, ktorí sme tu, na tomto svete, poznačení a plní pocitov a reakcií, ktoré nám nepatria, len sme ich prijali v období počatia a prenatálneho vývoja od rodičov?

Máme na výber:

Môžeme sa neustále pozerať na svet cez to, čo nám odovzdali rodičia. Ak to budeme tlačiť pred sebou, budeme to mať stále pred očami a logicky nám to bude brániť vidieť realitu takú, aká je. Budeme striedavo zamieňať pohľad matky s pohľadom otca. Ich odtlačky ostanú v nás. Nedozvieme sa kým sme a neuchopíme svet cez seba. Budeme hľadieť neustále cez nich v nás, plní pocitov ublíženia, sebaľútosti, menejcennosti, nedostatočnosti... (Deje sa to, aj keď sme biologických rodičov nepoznali)

Alebo to môžeme riešiť, prijať a spracovať, odpustiť a uzavrieť. Tým sa celý pohľad na realitu vyčistí. Rodičia budú stáť za nami ako podpora nás samých. Oddelia sa ich postoje a prejavy a vznikne priestor uvedomiť si, kým sme my. Nebudú brániť v pohľade a nebudú sa ozývať z vnútra našej psychiky.

Pocítime, že celé generácie ľudí nedostali vhodný model. Ani naši rodičia ho nepoznali a nemohli nám prejaviť a dať to, čo sami nemali. Prijatím tohoto faktu a spoznaním podstaty rodovej karmy a odpustenia, očistením a upustením od minulého, pomôžeme sebe a aj našim rodičom a aj našim deťom.
Keď sa potom rodičia v nás prejavia, bude to skôr podpora. Budeme sa cítiť ako pokračovanie stromu života, ktorý z minulosti berie koreňmi živiny a dostáva všetko potrebné, aby vládal rásť a odovzdával podporu a prijatie ďalej.

Spôsobov, ako to dosiahnúť, je viac.

Niekomu pomôže viera a modlenie, niekomu šamanské cesty,...
Je tu aj regresná terapia, ktorá je účinná a dôsledná v spracovávaní minulosti. Má niekoľko techník, ako sa dokáže psychika s týmito problémami z obdobia počatia a prenatálneho vývoja vyrovnať.

Pozývam vás na prednášku s rovnakým názvom do Čajovne MIMA vo Zvolene dňa 27.11.2008 o 17:00 a teším sa na diskusiu s vami o vašich problémoch s rodičovstvom a rodičmi.

Pripavujem sériu seminárov, vo Zvolene, na túto tému s použitím arteterapie, dramatizácie vnútorných myšlienok a reflexie v skupinkách.

Aja-Ivan
Mgr Andrea Stunkel Rapantová www.regreska.sk (AKTUALITY)
autorka je žiačka Patrika Bálinta a venuje sa regresnej terapii a arteterapii.
info o prednáškach www.cajovnamima.com


pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

čitateľov: 23815   verzia pre tlačiareň

Hľadaj užívateľa podla nicku /zadaj aspoň 2 písmená/:


fotogaléria
Dec 07, 2017

dsc_2301.jpg / fotky užívateľov

klikni na obrázok pre zväčšenie a popis

čítaj poznámky (0)
napíš poznámku

prezri si archív(612) :

general(140) / ilustračné(153) / zvláštne lokality(214) / fotky užívateľov(105)

vložiť obrázok do galériepowered by EDGE