ZAREGISTRUJ SA!

login:
heslo:
vyberte si:

fóra [pravidlá]

zaujímavé odkazy

publikovať článok

vyhľadávanie na stránkePutnici.sk na FACEBOOKu


Stránky Dr. Jesenského  

prihlásení užívatelia

aktívni za posl. 5 min.

poč. registrovaných užívateľov:50168

V tejto chvíli prezerá stránku 0 registrovaných užívateľov 106 anonymných užívateľov.

Vítame nového registrovaného užívateľa: Auqqzpanny

výstupy
Ak chcete na vašej stránke zverejňovať zoznam správ z našej stránky môžete použiť tento výstup, alebo viac podrobný výstup.
XML/RSS.Inštruktáž k zrelšiemu životu
@ čítanie na víkend     6.10. 13, 03:20

pozn.: článok zo 6. 6. 2013
 
 
V rámci protipovodňových opatrení som navarila hráškovú polievku a za plech gratinovaných zemiakov (s klobásou, ak by vám to znelo príliš nóbl) v očakávaní krízového presunu súrodencov môjho čávesa, lebo ten najmladší je ešte vo vývoji a ja na neho strašne rada pozerám, ako tlačí do hlavy.
 
No a zas sa mi potvrdilo, že sporák je pre mňa tým najinšpiratívnejším miestom, lebo kým sa cukrový hrášok dovaril, mala som na papieri spichnutý kompletný návod na život. Pekne v odrážkach, ja som ten analytický typ a už proti tomu nebojujem.
 
Životnej múdrosti mám ja na rozdávanie, ale nenechajte sa týmto blasfemickým konštatovaním podráždiť: ja totiž v ukážkovom zvládaní vlastného života plávam rovnako ako vy, len mám aspoň pomerne jasno v teoretických princípoch. André Malraux v tejto súvislosti odkazoval na starého kňaza s bohatými skúsenosťami zo spovednice: „Ľudia sú oveľa nešťastnejší, ako by si človek myslel... a zásadnou skutočnosťou je, že neexistuje nič také ako dospelý človek.“ Oh áno, život je jedným z najťažších, ale neraz si ho dokážeme urobiť otrasným úplne sami bez cudzej pomoci.
 
Každá doba má svoj ideál: a tak sme sa preknísali od Marilyn cez Twiggy k takémuto tomu extrovertnému, spontánnemu a flexibilného typu, z ktorého vás ide rozdrapiť, ak máte jemne autistické sklony a dokáže vás rozladiť už aj to, keď dostanete živelne zakúpený darček mimo narodeninového harmonogramu. Žijeme v neistom svete a táto sociologická kategória sa úplne seriózne vedecky skúma. V našej facebookovej každodennosti to názorne demonštrujú čoraz otravnejšie prípady rozhorčených zákazníkov nadšene užívajúcich hyperbolu ako básnický prostriedok. Takže tak: jeden týždeň máte napríklad ziskovú reštiku, ďalší už nemusíte, to je ten neistý svet.
 
Ideál v ére špecializácie
 
A človek, ak chce uspieť, nech už to znamená čokoľvek, dnes veľmi netuší, ktorým smerom sa ubrať: či sa má silou-mocou napasovať do toho ideálu alebo ho aspoň priemerne imitovať. Alebo či ísť vlastnou cestou a stále sa potýkať s vlastnou úzkosťou a nadvihnutým obočím súpútnikov. Či bojovať so svojimi slabými stránkami, alebo rozvíjať tie silné, lebo to druhé je momentálne en vogue.
 
U českého sociológa Kellera som sa prvý raz dočítala o tom, že žijeme éru špecializácie, keď si ani žiarovku na vlastnom aute neviete vymeniť a musíte dať zarobiť autorizovanému servisu. V kombinácii s tým, že v súčasnosti je oveľa výhodnejšie predávať idey než hmotné statky, sa tu vo veľkom roja predavači teplej vody.
 
Pokračovanie: http://www.inaque.sk/sk/clanky/life_style/volny_cas/instruktaz_k_zrelsiemu_zivotu
 
Hlas od sporáka


pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

čitateľov: 15971   verzia pre tlačiareň

Hľadaj užívateľa podla nicku /zadaj aspoň 2 písmená/:


fotogaléria
Dec 07, 2017

dsc_2301.jpg / fotky užívateľov

klikni na obrázok pre zväčšenie a popis

čítaj poznámky (0)
napíš poznámku

prezri si archív(612) :

general(140) / ilustračné(153) / zvláštne lokality(214) / fotky užívateľov(105)

vložiť obrázok do galériepowered by EDGE