ZAREGISTRUJ SA!

login:
heslo:
vyberte si:

fóra [pravidlá]

zaujímavé odkazy

publikovať článok

vyhľadávanie na stránkePutnici.sk na FACEBOOKu


Stránky Dr. Jesenského  

prihlásení užívatelia

aktívni za posl. 5 min.

poč. registrovaných užívateľov:50017

V tejto chvíli prezerá stránku 0 registrovaných užívateľov 101 anonymných užívateľov.

Vítame nového registrovaného užívateľa: xxxfaxkp

výstupy
Ak chcete na vašej stránke zverejňovať zoznam správ z našej stránky môžete použiť tento výstup, alebo viac podrobný výstup.
XML/RSS.Nech žije nová rodina!
@ čítanie na víkend     8.5. 11, 04:59

Po dome sa rôznou rýchlosťou pohybujú štyri deti. Jedno, dvojročné dievčatko, je moje. Teda naše. Dve staršie dievčatá sú manželove. Ale vlastne tiež naše. A štvrtý, štvorročný chlapček, nie je ani jeho, ani môj. Teda pokrvne. Ale tiež tak akosi občas je náš. On je totiž bračekom tých dvoch starších. Zmätení? My už ani nie.

Za hodinku dobehne jeho mama. Zadychčaná z posilňovne. „Vďaka za postráženie, môj manžel je zase preč na celý víkend a ja sa zase nikde bez tvojej pomoci nedostanem“, smeje sa. Balí malého, ktorému sa výrazne nechce preč od rozohranej chásky. Potom ešte od auta zakričí: „Chcete ísť večer do kina? Vyhoďte všetky tri baby u nás večer a zastavte sa po ne zajtra po raňajkách – ja sa aj tak nikde už dnes nechystám“

Vitajte v novom modeli rodiny 21. storočia. Moje deti, jeho deti, naše deti a deti jeho bývalej a jej nového manžela. Všetci žijeme v jednom meste, pár ulíc od seba a delíme si starostlivosť nielen o tie deti spoločné – dve staršie dievčatá, ale aj o tie nové, ktoré pribudli do rodiny s novými partnermi – naša dcérka a ich synček. Tí dvaja, hoci bez akéhokoľvek krvného puta, sú ako brat a sestra. V ich malej hlavičke sa hranice toho kde je ich vlastné rodina a kde začína tá nevlastná rozplývajú v každodennom živote, kde je pre nich podstatné iba to, že sú s tými, ktorí sú súčasťou ich sveta, v ktorom sa cítia bezpečne.

V dnešnej dobe 41 percent manželstiev je druhým manželstvom pre jedného, alebo oboch partnerov. Takmer tretina žien narodených po druhej svetovej vojne sa stane v určitej fáze svojho života nevlastnými matkami. Alebo ako to tá rýdza slovenčina pekne nazýva – macochami. 

Macochy si ako také veľa pozitívneho PR zatiaľ neužili. Stačí si spomenúť na Popolušku, či Snehulienku a ich preťažký život nielen s macochou, ale aj nevlastnými sestrami. 

Pokračovanie: http://www.inaque.sk/sk/clanky/life_style/muzi_zeny/nech_zije_nova_rodina

Miriam Novanská

pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

čitateľov: 11415   verzia pre tlačiareň

Hľadaj užívateľa podla nicku /zadaj aspoň 2 písmená/:


fotogaléria
Dec 07, 2017

dsc_2301.jpg / fotky užívateľov

klikni na obrázok pre zväčšenie a popis

čítaj poznámky (0)
napíš poznámku

prezri si archív(612) :

general(140) / ilustračné(153) / zvláštne lokality(214) / fotky užívateľov(105)

vložiť obrázok do galériepowered by EDGE