ZAREGISTRUJ SA!

login:
heslo:
vyberte si:

fóra [pravidlá]

zaujímavé odkazy

publikovať článok

vyhľadávanie na stránkePutnici.sk na FACEBOOKu


Stránky Dr. Jesenského  

prihlásení užívatelia

aktívni za posl. 5 min.

poč. registrovaných užívateľov:53627

V tejto chvíli prezerá stránku 0 registrovaných užívateľov 102 anonymných užívateľov.

Vítame nového registrovaného užívateľa: Amfktpanny

výstupy
Ak chcete na vašej stránke zverejňovať zoznam správ z našej stránky môžete použiť tento výstup, alebo viac podrobný výstup.
XML/RSS.Homeopatická poradňa / Leto a jeho starosti II
@ alternatívne vedy     2.7. 03, 01:53

Často nám zostane spomienka na leto v podobe nepríjemného ekzému a ešte častejšie je to plieseň na nohách medzi prstami. Aj o týchto letných starostiach sme sa porozprávali s pani riaditeľkou súkromného, liečebno preventívneho a poradenského centra Aralia na Brnianskej ulici, s MUDr. Máriou Tomášovou.

„Môžeme sa infikovať jednak nie práve najčistejšou vodou na kúpaliskách, alebo v prírodných nádržiach, kde okrem znečistenej vody sú druhy rastlín, ktoré u ľudí vyvolávajú rôzne druhy ekzémov. Na kúpaliskách v sprchách sú zasa veľmi vhodné podmienky na plesne. Najprv niečo o ekzémoch. Pri homeopatickom lieku uvediem sprievodné znaky a ťažkosti.

Štádium ekzémov sa prejavuje sčervenanie, zdurením, opuchmi,
svrbením. ACONITUM podáme pri prudko vzniku ekzému, horúčave,
pálčivých bolestiach, svrbení a keď je výsev červenoškvrnitý. BELLADONU, koža sčervenanie, bolestivo sa zdurí, páli a svrbí

Štádium charakterizuje vytváranie pľuzgierov. Podáme CANTHARIS ak ide o pálčivé, svrbivé pľuzgieriky. RHUS TOXICODENDRON ak sa po celom tele vytvárajú veľké pľuzgiere sprevádzané úporným svrbením a škrabaním sa nezmierňuje.

Štádium pri ktorom podávame ARSENICUM ALBUM - pacient má mokvajúci ekzém, prudké pálenie, svrbenie, sekrét páchne, v noci sa stav zhoršuje. GRAPHITES ak sú kožné vyrážky s leptavým sekrétom a medovité chrasty.

Štádium tvorba chrást doporučujem SULFUR.

Ľudskú kožu napádajú určité druhy kvasinkových húb - pliesne, ako napríklad CANDIDA ALBICANS. Vznik mykóz podmieňuje aj celková dispozícia, ktorú sčasti určuje PH kože. Z homeopatických liekov je veľký výber a veľmi účinný je terénny liek. Vymenujem aspoň niektoré: SULFUR, CALCAREA, CARBONICA, SEPIA a LACHESIS.

Tieto lieky si nemôže ordinovať pacient sám, tak isto ako pri ekzémoch. Z bohatej ponuky vám musí ten správny vybrať a určiť riedenie len lekár - homeopat. Veľmi dôležitá je pri jednom i druhom ochorení najmä osobná hygiena i hygiena okolia.“

kb

pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

čitateľov: 7425   verzia pre tlačiareň

Hľadaj užívateľa podla nicku /zadaj aspoň 2 písmená/:


fotogaléria
Dec 07, 2017

dsc_2301.jpg / fotky užívateľov

klikni na obrázok pre zväčšenie a popis

čítaj poznámky (1)
napíš poznámku

prezri si archív(612) :

general(140) / ilustračné(153) / zvláštne lokality(214) / fotky užívateľov(105)

vložiť obrázok do galériepowered by EDGE