ZAREGISTRUJ SA!

login:
heslo:
vyberte si:

fóra [pravidlá]

zaujímavé odkazy

publikovať článok

vyhľadávanie na stránkePutnici.sk na FACEBOOKu


Stránky Dr. Jesenského  

prihlásení užívatelia

aktívni za posl. 5 min.


Admin
katka

poč. registrovaných užívateľov:53885

V tejto chvíli prezerá stránku 1 registrovaných užívateľov 91 anonymných užívateľov.

Vítame nového registrovaného užívateľa: Awmybiteta

výstupy
Ak chcete na vašej stránke zverejňovať zoznam správ z našej stránky môžete použiť tento výstup, alebo viac podrobný výstup.
XML/RSS.Homeopatická poradňa / Ležíte s horúčkou?
@ alternatívne vedy     11.11. 04, 06:12


Radí homeopatka MUDr. Marika Tomášová 055/ 644 39 25

Našu čitateľku zaujíma, pretože je jej po acylpyríne vždy veľmi nevoľno, či na znižovanie horúčky existujú homeopatické lieky. Otázku sme položili MUDr. Márii Tomášovej.

„Áno, je to dokonca celý rad veľmi účinných homeopatík. Musíme si však uvedomiť, že horúčku vyvolávajú rôzne príčiny a je teda symptómom, takže návšteva u lekára je bezpodmienečne nutná. Homopatické lieky oproti klasickým majú tú výhodu, že sa môžu prispôsobiť rôznym aspektom horúčky. Treba pripomenúť, že homeopatické lieky možno užívať súčasne s antibiotikami.

Len na ilustráciu uvediem, že ak ide napríklad o rýchlo sa zvyšujúcu horúčku s mrazením, pokožka je červená, vlhká s teplým potom najmä na tvári a pacient je skleslý a niekedy dochádza k blúzneniu, dávame BELLADONU každé dve hodiny. Tento chorý je svetloplachý a stav sa zlepší obkladmi.

Pri horúčke, ktorá nepresahuje 39 stupňov Celzia a vyskytuje sa najčastejšie u astenikov, pričom chorý sa veľmi potí a na tvári sa strieda bledosť s červenosťou, podávame FERRUM PHOSPHORICUM. Tento typ horúčky býva často predzvesťou bronchitídy, zápalu priedušiek, či ucha.

Horúčka, ktorá sa objaví pri nejakom zápalovom procese, pacient má veľký smäd a pri pohybe sa zhoršujú bolesti hlavy je vhodná BRYONIA. S týmto typom horúčky sa najčastejšie stretávame u chrípky.

Ak sa horúčka prihlási po prechladení a prudko stúpa, pacient je smädný, hypersenzitívny, alebo ak horúčka sprevádza prerezávanie zúbkov je na mieste užiť CHAMOMILLU.“

kb

pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

čitateľov: 5570   verzia pre tlačiareň

Hľadaj užívateľa podla nicku /zadaj aspoň 2 písmená/:


fotogaléria
Dec 07, 2017

dsc_2301.jpg / fotky užívateľov

klikni na obrázok pre zväčšenie a popis

čítaj poznámky (1)
napíš poznámku

prezri si archív(612) :

general(140) / ilustračné(153) / zvláštne lokality(214) / fotky užívateľov(105)

vložiť obrázok do galériepowered by EDGE