?>
ZAREGISTRUJ SA!

login:
heslo:
vyberte si:

fóra [pravidlá]

zaujímavé odkazy

publikovať článok

vyhľadávanie na stránkePutnici.sk na FACEBOOKu


Radoslav Zelenák vie ako so šamanskými bubnami na to / Poďte hľadať len tú vašu pieseň aby ste boli šťastní a zdraví.
@ alternatívne vedy -> ezoterika     9.6. 04, 02:46

Konečne aspoň kúsok šamanizmu aj u nás, v Košiciach, s radosťou som si uvedomila v uliciach mesta, keď som Radoslava Zelenáka počula bubnovať. Šamanizmus je zvláštny najmä tým, že nás pobáda dostať sa do vnútra zvuku. A tam, v jeho podstate možno nájsť rovnováhu. Alebo inak povedané harmóniu.

Mali by sme si uvedomiť, že každý z nás, nech už má akékoľvek nedostatky, je jedinečný a hlavne - má svoju osobnú magickú silu, ktorú dokáže v sebe oživiť, len treba chcieť a vedieť ako na to. Môže ňou dokonca pomáhať aj iným. Jedným z prvých krokov vraj je ak sa rozpamätá na detstvo, a ak sa vráti k schopnosti byť spontánny. Ak si spomenie na časy, keď zabudol na svet okolo a podstatný bol pre neho ten jeho zvláštny, jedinečný svet. K udržiavaniu osobnej sily často postačuje sústredenie sa na prúd predstavivosti, ktorý sa nám vynára v mysli a práve tieto momenty šamanské bubnovanie podporuje. Kdesi som čítala, že každý z nás má svoju osobnú pieseň, svoju pieseň života, ktorá v ňom zarezonuje a pomôže mu zvládnuť tie najťažšie životné situácie. Rozozvučí sa automaticky a väčšina z nás o nej ani nevie, hoci keby sme ju poznali, vieme si ju privolať vždy v čase nepohody, úzkosti a obáv.

O šamanizme, o rituály očisty, o tom ako sa dohovoriť s našimi silovými zvieratami, ale aj o výnimočnosti bubnovania bude hovoriť a učiť už v túto sobotu a nedeľu R. Zelenák v Regeneračnom centre krákodobého pobytu na Tolstého 2. Možno sa z vás stane toltécky Bojovník, možno liečiteľ, možno sa stotožníte s archetypom Vizionára alebo Učiteľa.

Osobne by som vám zaželala objaviť v sebe tú vlastnú pieseň života a prežiť to, o čom som počula rozprávať jedného zo šamanov:
Keď prežívate zvuk, nie spevom, ale tým že ste v ňom doslova a vo vnútri neho samotného, on k vám prichádza slovom, predstavami, farbami a svetlom...

Z vlastnej skúsenosti môžem len potvrdiť, že tento zážitok je fantastický, a tak ako hovorí Radoslav Zelenák - vedie k pochopeniu, že vôbec nie je jedno čo cítime, ako čo prežívame a ako pracujeme s energiami. Takže pán Zelenák vďaka, že ezoterickú scénu v Košiciach dopĺňate šamanizmom, ktorý tu dlho absentoval.

Katarína Bednářová

pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

čítaj poznámky (2) / napíš poznámku

aktuálne diskusie:
Šamanizmus v KEdreamingwolf09.Jun:03:42

čitateľov: 3604   verzia pre tlačiareň

fotogaléria
Mar 31, 2019

zilina 32.jpg / ilustračné

klikni na obrázok pre zväčšenie a popis

čítaj poznámky (1003)
napíš poznámku

prezri si archív(612) :

general(140) / ilustračné(153) / zvláštne lokality(214) / fotky užívateľov(105)

vložiť obrázok do galérie

stručné sms správy