ZAREGISTRUJ SA!

login:
heslo:
vyberte si:

fóra [pravidlá]

zaujímavé odkazy

publikovať článok

vyhľadávanie na stránkePutnici.sk na FACEBOOKu


Stránky Dr. Jesenského  

prihlásení užívatelia

aktívni za posl. 5 min.

poč. registrovaných užívateľov:53990

V tejto chvíli prezerá stránku 0 registrovaných užívateľov 84 anonymných užívateľov.

Vítame nového registrovaného užívateľa: Axcvdpanny

výstupy
Ak chcete na vašej stránke zverejňovať zoznam správ z našej stránky môžete použiť tento výstup, alebo viac podrobný výstup.
XML/RSS.Prognóza na rok 2015
@ veštenie     25.1. 15, 08:45

Pútnikom poslal Jonatan


,,BYLO NEBYLO...
Daleko a hluboko před Počátkem jest skryto všeobsahující nitro stojící mimo prostor a čas.
Kabbala jej nazývá Én Soph – Nepoznatelné.

Ze slov Genesis – BUDIŽ SVĚTLO – je patrné, že proces stvoření probíhá v bílém světle, negativním vůči Én Sophu.

Proud světla je možno pomocí skleněného hranolu rozlámat do barev duhy a vyjádřit mnohost, vstup do dění.

A tak jediným symbolem, který zbývá, a jímž je možno Ono Nepoznatelné definovat, je černá plocha.
Průzračná čerň noční oblohy, kde zrají myšlenky dosud neprojeveného světla.
Čerň značí Prajednotu před Počátkem.“ 

(Citát z knihy:  Šest dnů stvoření  - Světlo Světa Beriah, od pána Ladislava Moučku)


Neprejavené svetlo rozlámané vedomím do mnohosti farieb dúhy nás po špirále lineárneho času priviedlo na začiatok roku 2015.
Z pohľadu platónskeho veku sa blížime k polovici cyklu vlády oranžovej farby. Táto zložená farba sa skladá z červenej (žena, láska, dobro, hmota) a žltej (dieťa, život, neutrálny postoj, pohyb), z čoho vyplýva aj základný atribút  tejto epochy -  život v láske. V prvom podspektre tohto cyklu sme prešli miléniom fialovej - láskavá múdrosť a modrým obdobímneobmedzeného rozumu.
Začiatkom 90-tých rokov sme vstúpili na viac ako tisícročie do zloženej zelenej farby, ktorej hlavným atribútom je múdry život. Fialová a modrá po dobu dlhšiu ako dve tisícročia svojím pôsobením akoby potláčali priamy prejav potenciálu farby žltej, ktorá až teraz v zelenej farbe vychádza na povrch a hmatateľne sa prejaví. Toto otvorené pôsobenie nás bude motivovať v používaní intuitívnych riešení (pocit), k zvýšenej tvorivosti v umení, práci, športe (pohyb), žiť život ako taký, v prítomnom okamžiku (život, prítomnosť). Každý pokus o obmedzenie, reguláciu alebo strohé nastavenie hraníc nám bude viac ako proti srsti, vyvolá v nás intuitívny pocit nevôle a vnútorného stresu, akokoľvek bude potreba takéhoto kroku logicky – rozumne zdôvodnená.
Súčasne sa začne vynárať aj vôľa na sociálnu rovnosť podmieňujúca právnu rovnosť. Napätie, prameniace z pocitu rozpadu rozumových vzorcov spoločenského postoja, v ktorých sme posledné storočia žili, prechod od logiky k intuitívnemu, hravému postoju k životu, mnohých povedie k závažným existenčným zmenám.  Snáď najvýstižnejšie tento potenciál zhrnula Jeho Eminencia, Pápež František vo svojom desatore pre šťastný život, uverejnenom v auguste 2014, kde ako prvý bod uvádza: ,,Ži a nechaj žiť“.

Odtieň tohto roku je temne modrá farba oceánu jemne sfarbená vychádzajúcim slnkom do zelena, alebo ináč rečou výtvarníkov tmavá tyrkysová.


Prvé tri mesiace roku 2015 budú ešte v potenciáli doznievajúceho pätnásť mesačného modrého cyklu. Samostrednosť inštitucionalizovanej moci bude pripomínať rútiaci vlak, ktorého rušňovodič nevníma návestia, oznamujúce blížiacu sa výhybku. Prípadné reformy budú pripomínať posunovanie vagónov vo vozňovom depe, kde sa k už aj tak preťaženej vlakovej súprave pripojí ešte niekoľko vagónov, dúfajúc, že ich lokomotíva potiahne. Obdobie od polovice mesiaca február až do prvých aprílových dní bude prebiehať v napätej, hašterivej nálade, či už z hľadiska sociálnych rozporov alebo z pohľadu globálnej situácie. Je tu dostatočne silný potenciál na násilné presadzovanie záujmov. 

Začiatkom druhého štvrť roka sa začne s príchodom jarného slnka prejavovať očakávaná zelená farba. Príchod tejto energie bude rozpačitý, v pomere modrej a žltej farby prevažuje modrá. Po krátkom nadýchnutí koncom apríla a v priebehu mája, kde nástup zelenej neutralizuje vychytralosť rozumu, môžeme očakávať v mesiaci jún vážne zmeny v oblasti svetových financií alebo geopolitických vzťahov.  Prebehne to pod mottom "už toho bolo dosť". Táto udalosť je podmienená požiadavkou žltej farby na život a rovnosť možností.

V treťom štvrťroku hore citované požiadavky podporí spektrum solárneho roku. Svojou synchronizáciou sa s cyklom podspektra Platónskeho cyklu zosilní každodenný nárast žltej farby.
Mesiac júl nás nechá ochutnať energie zeleného veku a svojím pôsobením zneutralizuje následky zmien predošlého mesiaca. Akoby vytvoril priestor pre pokojnú dohodu zainteresovaných strán. Spoločné pôsobenie žltej farby Platónskeho a Solárneho spektra nás nechá v auguste vydýchnuť z turbulencií prvého polroku 2015. Je to vhodné obdobie pre dámy túžiace po prírastku do rodiny. Súčasne platí aj to, že ozbrojené konflikty môžu nabrať na intenzite (pohyb).

Oranžová farba pôsobiaca od septembra prináša so sebou ženskú materskú lásku, ktorá podobne ako minulého roku bude počúvať deti a klásť otázky hlave rodiny. Po relatívne pokojnom začiatku školského roka sa táto energia naplno prejaví v posledných troch mesiacoch. Od Apríla každým dňom narastajúca intenzita žltej farby nesúca v sebe aj atribúty ako rovnováhu dobra a zla, rovnosť, nádej, prítomnosť, bude postupne vynášať na povrch rôzne sedempečatné tajomstvá, zahmlené kauzy, nielen z prvej polovice roka, ale aj z dôb dávno zabudnutých. Je to energia dieťaťa a tu platí staré pravidlo:,, Ak chceš niečo vedieť, opýtaj sa detí.“ Nahromadenie sa týchto sporných informácií nás všetkých môže vážne prekvapiť v poslednom trimestri roka. Konfrontácia v sociálnych, finančných či geopolitických záležitostiach nenechá priestor modrej energii na strategické manévrovanie, bude musieť zaujať veľmi zodpovedné stanovisko. Prípadné pokusy o taktizovanie povedú len k tomu, že sa ženská energia z lásky a rozhorčenia rozhodne pre modernizáciu kuchynského porcelánu, kde terčom pre presne mierené taniere zo starej sady môže byť hlava rodiny. 


Globálne udalosti postavia Slovensko v priebehu tohto roku do veľmi dôležitej úlohy. V mnohých rozhodnutiach bude naša diplomacia mierkou na váhe. Sociálna nerovnosť, sanačné rozhodnutia z minulého roku prinesú svoje ovocie. Logicky očakávané sa na konci prvého štvrťroka nenaplní. K vyriešeniu tejto situácie nebude stačiť prezentovať predvolebné bilboardy v nových farbách, ale aj konzekventný postoj za týmito farbami. Energetický potenciál mesiaca júl nám svojou neutralitou vytvára priestor pre vyhodnotenie situácie a vytvorenie podmienok pre spoločenský konsenzus. Správnym použitím logiky a intuície tohto mesiaca môžeme vážne ovplyvniť konfrontačné pôsobenie energií v posledných troch mesiacoch roka.

Rok 2015 je momentom, v ktorom začne priamo pôsobiť energia veľkého Platónskeho cyklu. Nie je o napätí pred búrkou, ale o rozpore prvých jarných dní. Je o momente, keď sa šedá farba ustupujúcej zimy čarovnou mocou jarného slnka naplní vôňou prebúdzajúcej sa prírody. Naše vnútorné napätie bude založené na nostalgii po jednoduchosti logiky  a hľadaní odhodlania vstúpiť do nového nepoznaného sveta pocitu. Je len na nás samotných, či otvoríme dvere a povolíme, aby sa naše osobné životné spektrum synchronizovalo s energiami veľkého platónskeho cyklu. Kľúč k týmto dverám sudičky každému z nás dali v momente nášho prvého nádychu a výdychu.


Jonatan


Súvisiaci článok: http://www.putnici.sk/newsread.php?newsid=10168 

pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

čitateľov: 13848   verzia pre tlačiareň

Hľadaj užívateľa podla nicku /zadaj aspoň 2 písmená/:


fotogaléria
Dec 07, 2017

dsc_2301.jpg / fotky užívateľov

klikni na obrázok pre zväčšenie a popis

čítaj poznámky (1)
napíš poznámku

prezri si archív(612) :

general(140) / ilustračné(153) / zvláštne lokality(214) / fotky užívateľov(105)

vložiť obrázok do galériepowered by EDGE